Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air przestaje latać z Katowic na Gatwick

9 maja 2008

W oficjalnym komunikacie przewoźnika podano, że loty z Przyrzowic na lotnisko Gatwick zostają zakończone z powodu otwarcia nowej bazy na Ukrainie, co wiąże się z koniecznością zmian w siatce połączeń. Wiadomo jednak, że rejsy do Londynu są coraz mniej opłacalne.

Be Sociable, Share!


Ostatni rejs na Gatwick odbędzie się 13 maja, z lotem powrotnym następnego dnia. Wizz Air nadal będzie latał z Pyrzowic na lotniska Stansed i Luton. Przewoźnik tłumaczy, że zawieszenie połączeń z Pyrzowic na Gatwick wiąże się z uruchomieniem nowej bazy na Ukrainie (z tego powodu zniknie też połączenie Gdańsk – Bournemouth). WizzAir chce w miarę szybko zadomowić się na 46-milionowym rynku ukraińskim, na którym nie działa jeszcze żadna tania linia lotnicza.  

Specjaliści rynku lotniczego w Polsce przyznają, że popularność lotów do Wielkiej Brytanii spada. Droższe paliwo i słaby kurs funta sprawia, że kierunki brytyjskie są coraz mniej atrakcyjne dla Polaków. 


Niedawno z regularnych połączeń z Katowic wycofał się Centralwings, który nie będzie już latał z Katowic do Dublina, Edynburga i Shannon w Irlandii.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 201

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie