Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air przeniesie bazę operacyjną na lotnisko Warszawa/Modlin

1 lutego 2012

Wizz Air, największy nisko-kosztowy i nisko-taryfowy przewoźnik lotniczy w Środkowej i Wschodniej Europie, poinformował dzisiaj o przeniesieniu z dniem 18 lipca 2012 r. całej warszawskiej bazy operacyjnej na uruchamiane wkrótce lotnisko Warszawa/Modlin.

Be Sociable, Share!


Wizz Air przeniesie bazę operacyjną na lotnisko Warszawa/Modlin

Wizz Air, największy nisko-kosztowy i nisko-taryfowy przewoźnik lotniczy w Środkowej i Wschodniej Europie, poinformował dzisiaj o przeniesieniu z dniem 18 lipca 2012 r. całej warszawskiej bazy operacyjnej na uruchamiane wkrótce lotnisko Warszawa/Modlin.

Wizz Air zdecydował się na przeniesienie warszawskiej sieci i bazy operacyjnej z portu lotniczego im. F. Chopina do Warszawy/Modlin, w celu ograniczenia kosztów. Port lotniczy Warszawa/Modlin znajduje się w dogodnym punkcie na północ od stolicy. Dojazd samochodem z centrum zajmuje ok. 40 minut. Lotnisko będzie funkcjonować całodobowo we wszystkie dni tygodnia. Wizz Air będzie mieć możliwość opracowania bardziej elastycznego rozkładu lotów, bez ograniczeń, które występowały na lotnisku głównym. Najistotniejszy jest fakt, że koszty związane z operacjami na lotnisku Warszawa/Modlin będą znacznie niższe, co pozwoli przewoźnikowi na obniżenie cen biletów. Wszystkie te czynniki są zgodne z założeniami Wizz Air dotyczącymi zapewnienia klientom jak najlepszych warunków podróży przy zachowaniu przystępnych cen.

Bilety są dostępne już w cenie 125 zł (w jedną stronę, all inclusive). Aby uczcić zachodzące zmiany, Wizz Air oferuje klientom zniżkę w wysokości 20% od ceny biletu na wszystkie loty przychodzące i wychodzące obsługiwane przez lotnisko Warszawa/Modlin, obowiązującą do piątku 3 lutego, 2012. Aby skorzystać z okazji, zarezerwuj bilet na wizzair.com!

Wizz Air oferuje klientom bezpośrednie połączenia pomiędzy Warszawą i następującymi miastami:

Miasto

Warszawa/Modlin loty w tygodniu

Stavanger NOWE

3

Londyn Luton

25

Bruksela Charleroi

7

Sztokholm Skavsta

7

Rzym Fiumicino

7

Oslo Sandefjord Torp

5

Mediolan Bergamo

4

Paryż Beauvais

4

Barcelona

3

Eindhoven

3

Goteborg

3

Liverpool

3

Malmo

3

Doncaster Sheffield

2

Bolonia Forli

2

Madryt

2

Glasgow Prestwick

2

Cork

2

Bourgas*

3*

*sezonowe

Klienci, którzy zarezerwowali już bilety na samoloty wylatujące z warszawskiego lotniska im. F. Chopina 18 lipca 2012 roku lub po tym terminie, zostaną bezpośrednio powiadomieni o zmianie.

„Wizz Air bardzo cieszy fakt, iż możemy obniżyć ceny biletów dla pasażerów korzystających z nowego lotniska Warszawa/Modlin. Wierzymy, że nasi klienci przyjmą z radością oszczędności, które teraz możemy zapewnić i po tej zmianie będą nam towarzyszyć.” – powiedział John Stephenson, wiceprezes Wizz Air.

„Dla wszystkich pracowników Portu Lotniczego Warszawa/Modlin jest to wyjątkowy dzień. Dzisiaj naprawdę poczuliśmy, że nasze lotnisko staje się żywym organizmem i że nasz kilkuletni wysiłek przynosi realne rezultaty.  Wizz Air to znakomita marka, rozpoznawalna i ciesząca się uznaniem pasażerów.  Decyzja o otwarciu połączeń z Lotniska Warszawa/Modlin przez tak znaczącego przewoźnika sprawia, że mamy szansę stać się kluczowym węzłem komunikacyjnym w kraju.  Jednocześnie oznacza to wysoko postawioną poprzeczkę.   Mamy świadomość, że musimy sprostać oczekiwaniom Wizz Air’a i jego klientów. Jestem przekonany, że wspólnie odniesiemy sukces.” stwierdził Piotr Okienczyc prezes Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 258

Tagi: ,

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie