Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air przegonił PLL LOT

21 maja 2010

Świętując swoje szóste urodziny Wizz Air zakomunikował, że jest największą linią lotnicza na polskim rynku. Od początku roku jego udział w rynku jest większy niż PLL LOT.

Be Sociable, Share!


Z danych Wizz Air wynika, że w pierwszym kwartale udział tego przewoźnika w rynku lotniczym wyniósł 27 proc. podczas gdy udział LOT to 25 proc. Przedstawiciele LOTu uważają jednak, że wciąż są liderem na rynku.

Wizz Air oparł swoje obliczenia na danych międzynarodowych, a nie na danych ULC. Najnowsze statystyki ULC mają być znane w przyszłym tygodniu. Wstępne dane mówią, że od początku roku LOT przewiózł ponad milion pasażerów, a Wizz Air ok. 800 tys. Te dane także mogą nie być do końca miarodajne. ULC bazuje na statystykach dostarczanych z lotnisk. A lotniska podwójnie naliczają pasażerów w ruchu krajowym.


Może się więc okazać, że na trasach zagranicznych Wizz Air rzeczywiście wyprzedził LOT.


Zarówno LOT jak i Wizz Air starają się wzmocnić swoje pozycje na rynku. Węgrzy uruchomili 19 nowych tras i mają 14 samolotów w polskich bazach. Od początku roku także LOT uruchamia nowe trasy, np. do Bratysławy i Tallina. W tym roku mają wystartować nowe rejsy do Kaliningradu, Bejrutu, Erywania i Goeteborga.


Na podstawie Dziennika Gazety Prawnej

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 263

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie