Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air potwierdza – będziemy latać z Poznania

5 maja 2005

Tania linia lotnicza WizzAir, ogłosiła na dzisiejszej konferencji prasowej, że rozpoczyna loty z Poznania. Będzie to czwarty polski port lotniczy, z którego operuje Wizz Air. Loty z Poznania rozpoczną się 18 września połączeniami 4 razy w tygodniu do Londynu- Luton. Bilety można już rezerwować w cenie od 39 zł bez opłat i podatków.

Be Sociable, Share!


Rozpoczęcie lotów Wizz Air z Poznania nadchodzi po sukcesie odniesionym w Katowicach, Warszawie i Gdańsku oraz w Budapeszcie na Węgrzech. Od pierwszego lotu w maju 2004 roku Wizz Air przewiózł ponad 1,1 miliona pasażerów, z których blisko 700 tys. podróżowało na trasach do i z Polski.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego kroku, a teraz mieszkańcy Poznania i regionu oraz wszyscy ci, którzy będą chcieli odkryć piękno tego miasta i okolic, będą mogli korzystać z usług i niskich opłat, jakie oferuje im Wizz Air” – powiedział József Váradi, prezes Wizz Air.

„Naszym celem jest przewiezienie 100 tys. pasażerów w ciągu pierwszego roku. Rozpoczęcie lotów z Poznania jasno podkreśla zaangażowanie Wizz Air w rozwój na polskim rynku i sprawia, że linia staje się prawdziwie narodowa” – dodał prezes.

Loty z Poznania rozpoczną się 18 września połączeniami 4 razy w tygodniu do Londynu- Luton. Bilety są już dostępne, za 39 PLN (nie wliczając podatków i opłat) na stronie internetowej www.wizzair.com lub poprzez call centre pod numerem telefonu (22) 351 94 99.

Krzysztof Pawłowski, Prezes Portu Lotniczego Poznań- Ławica powiedział: „Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Wizz Air w Poznaniu. Loty na trasie Poznań- Londyn przyciągną wielu pasażerów do naszego nowoczesnego portu lotniczego.”

Wizz Air operuje młodą flotą składającą się ze 180-miejscowych samolotów typu Airbus A320 z Budapesztu, Katowic, Warszawy oraz Gdańska na 32 europejskich trasach do 17 destynacji.
PK

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 439

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie