Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air otworzył bazę operacyjną w Kluż oraz uruchomił dwa nowe połączenia z tego lotniska

15 maja 2008

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Polsce uruchomił dziś bazę operacyjną w Kluż w Rumunii. Jest to już ósma baza przewoźnika w Europie, a druga w Rumunii (do tej pory Wizz Air obsługiwał swoje loty w tym kraju z lotniska w Bukareszcie).

Be Sociable, Share!


Dziś również uruchomione zostały dwie nowe trasy, do Mediolanu i Walencji. Do tej pory przewoźnik latał z Kluż na trasie krajowej do Bukaresztu oraz na 5 trasach międzynarodowych do Budapesztu, Rzymu, Barcelony, Londynu Luton i Dortmundu.

Loty z bazy w Kluż będzie obsługiwał nowy samolot Airbus A320, wyposażony w 180 skórzanych siedzeń. Do jego obsługi została zatrudniona lokalna załoga.


Z kolei w Polsce linia zdobywa kolejne nagrody potwierdzające wysoki standard jej usług. Wizz Air otrzymał wyróżnienie w kategorii „Nowe połączenia rozkładowe – rozwój siatki połączeń rozkładowych w 2007 r.
w Porcie Lotniczym Warszawa im. Fryderyka Chopina”. Linia uruchomiła najwięcej rozkładowych połączeń z warszawskiego lotniska w 2007 r.


Przewoźnik został laureatem tej nagrody już drugi raz z rzędu. W 2007 r. Wizz Air otrzymał wyróżnienie za największy wzrost ruchu pasażerskiego w 2006 r. w segmencie przewozów nisko-kosztowych w Porcie Lotniczym Warszawa im. F. Chopina.


***
Wizz Air posiada flotę złożoną z samolotów typu Airbus A320 oraz oferuje loty na wielu europejskich kierunkach z 8 baz operacyjnych w Polsce, Bułgarii, Rumunii oraz na Węgrzech. Przewoźnik lata również z Chorwacji. W ciągu 2007 roku Wizz Air przewiózł 4,2 miliony pasażerów, z czego blisko 2,8 miliony podróżowało na trasach z i do Polski.


wizzair.com


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 164

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie