Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air ogranicza loty do Hiszpanii

16 lipca 2012

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza Europie Środkowej i Wschodniej zapowiedziała dziś zmniejszenie zimą liczby lotów na dwóch trasach do Hiszpanii po tym jak z dniem 1 lipca rząd Hiszpanii znacznie podwyższył podatek lotniskowy, szczególnie na lotniskach Barcelona El Prat i Madryt Barajas.

Be Sociable, Share!


Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza Europie Środkowej i Wschodniej zapowiedziała dziś zmniejszenie zimą liczby lotów na dwóch trasach do Hiszpanii po tym jak z dniem 1 lipca rząd Hiszpanii znacznie podwyższył podatek lotniskowy, szczególnie na lotniskach Barcelona El Prat i Madryt Barajas. Nierozważna podwyżka podatku zostaje wprowadzona po tym, jak AENA wydała miliony na budowę niepotrzebnych terminali lotniczych i ulepszenia. Rząd Hiszpanii zmusza teraz pasażerów linii lotniczych do sfinansowania pozłacanych budynków terminali w formie nadmiernych podatków lotniskowych.
“Wizz Air zostaje niestety zmuszony do ograniczenia działalności w Hiszpanii poprzez zmniejszenie liczby lotów na dwóch trasach z Budapesztu do Barcelony i Madrytu w zimie tego roku. Żałujemy, że rząd Hiszpanii podwyższa podatki lotniskowe w czasie, gdy należałoby stymulować ruch turystyczny i gdy bardzo potrzebne są miejsca pracy w turystyce. W 2012 roku Wizz Air spodziewa się ponownie wypracować dwucyfrowy wzrost. Zamierzamy przenieść naszą działalność z Hiszpanii do krajów, w których turystów i linie lotnicze wita się niskimi podatkami lotniskowymi. Podczas gdy Hiszpania straci tysiące pasażerów, Wizz Air będzie dodawał kolejne atrakcyjne połączenia z Węgier.” – powiedział Daniel de Carvalho, menedżer komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

 

 

3 ZLIKWIDOWANE POŁĄCZENIA DO HISZPANII

Barcelona – Poznań

Madryt – Katowice

15 TRAS ZE ZMNIEJSZONĄ LICZBĄ LOTÓW

Barcelona – Gdańsk

Barcelona – Katowice

 

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie