Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air odbiera pierwszegoz zakupionych Airbusów A320

15 maja 2007

Wizz Air, największa nisko kosztowa linia lotnicza w Polsce odbiera pierwszy z zamówionych 32 samolotów Airbus A320. Nowy samolot wyposażony w unowocześnioną kabinę pasażerską oferuje podróżnym więcej miejsca oraz cichszą możliwość podróży. Najnowszy model A320 ma również nową aerodynamikę dzięki której możliwe jest dalsze ograniczenie zużycia paliwa.

Be Sociable, Share!


Tak jak reszta floty Wizz Air, samolot będzie wyposażony w silniki typu  International Aero Engines V2500 i będzie zawierał 180 pojedynczych siedzeń.

Po zakończeniu dostawy 32 już zamówionych samolotów oraz zrealizowaniu opcji na dodatkowe 12, Wizz Air będzie dysponował flotą 53 samolotów w roku 2011. Stałe dostawy nowych samolotów w przeciągu następnych 5 lat zapewnią Wizz Air możliwość latania na jednej z najnowszych i najnowocześniejszych flot na świecie. Wizz Air aktualnie operuje na 9 nowych samolotach Airbus A320. Zamówione nowe samoloty umocnią pozycję lidera tego przewoźnika zarówno na rynku Europy Centralnej i Wschodniej jak i w nowych regionach działania.


„Zasilane silnikami IAE nowe samoloty Airbus już przyczyniły się do naszego aktualnego sukcesu. Jednolita flota Airbusów A320 pozwoliła nam osiągnąć najniższą strukturę kosztów w regionie jednocześnie zachowują operacyjną doskonałość i wysoki standard obsługi klienta. Ten nowy samolot nie tylko pozwala na najwyższą efektywność działania ale również dodaje dodatkowy poziom komfortu naszym pasażerom w nowej, ulepszonej kabinie. Jesteśmy na dobrej drodze aby zostać największym pojedynczym przewoźnikiem Centralnej i Wschodniej Europy, zarówno pod względem wielkości floty jak i ilości przewiezionych pasażerów” – powiedział Jozef Varadi, Prezes Wizz Air.


“Wizz Air, niekwestionowany lider na rynku przewoźników nisko kosztowych w Centralnej i Wschodniej Europie podjął dobrą decyzję wybierając samoloty Airbus A320. Opierając swoje działania na najlepiej sprzedającym się samolocie z segmentu pojedynczego przejścia i oferując im najnowszą technologię Aibusa, Wizz Air udowadnia swoje zaangażowanie w komfort podróży pasażerów” – dodaje John Leahy, prezes Airbusa.


Charakterystyka:


Nowy, usprawniony projekt kabiny pasażerskiej dzięki zaoferowaniu większej ilość miejsca na poziomie ramion, 15% więcej miejsca na bagaż podręczny oraz zauważalnej redukcji hałasu zdecydowanie poprawia komfort podróży.


Dodatkowo, zredukowanie wagi materiałów, z których wykonana jest kabina powoduje, że samolot jest bardziej efektywny w spalaniu paliwa co daje korzyści zarówno ze względu na koszty operacyjne jak i względy ekologiczne.


W tej chwili na świecie zostało sprzedanych ponad 5 000 samolotów z rodziny Airbus A320 a ponad 3000 już dostarczonych do więcej niż 180 klientów i operatorów na całym świecie, powodując, że jest to najlepiej się sprzedająca się rodzina samolotów.


 


Źródło: wizzair.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 072

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie