Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air obsługuje siódme lotnisko w Polsce – Lublin

20 czerwca 2012

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej poinformowała o rozpoczęciu obsługi lotów w obu kierunkach na trasie Lublin – Londyn-Luton i Lublin – Oslo zimą 2012/2013.

Be Sociable, Share!


Tanie loty z Lublina do Londynu i Oslo. Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej poinformowała o rozpoczęciu obsługi lotów w obu kierunkach na trasie Lublin – Londyn-Luton i Lublin – Oslo zimą 2012/2013. Na obu nisko-kosztowych trasach będzie przewożone ponad 50 tys. pasażerów rocznie i zostanie utworzonych 50 lokalnych miejsc pracy.
Wizz Air jest znany z rozwijania ruchu turystycznego między Zachodnią a Wschodnią Europą od 2004 roku, a jego nisko-kosztowe połączenia wspierają wzrost ruchu i tworzenie miejsc pracy na lotniskach obsługujących nisko-kosztowe linie. Lotnisko w Lublinie jest najnowszą pozycją na liście 78 lotnisk w 27 krajach obsługiwanych przez Wizz Air.
Loty Wizz Air na trasie Lublin – Londyn-Luton rozpoczną się 18 grudnia (poniedziałki i piątki), a sprzedaż biletów rusza dziś. Loty na trasie Lublin-Oslo rozpoczną się na początku 2013 roku, a bilety na tę trasę będą dostępne wkrótce. Osoby, które z wyprzedzeniem zabukują bilet na trasę Lublin – Londyn-Luton mogą to zrobić w cenie już od 75 złotych (w tym podatki i najwyższa opłata za rezerwację)
“Z przyjemnością informujemy o dwóch nowych nisko-kosztowych, dwukierunkowych połączeniach Lublin – Londyn-Luton i Lublin – Oslo. Polska gościnność była szeroko reklamowana w całej Europie w związku z EURO 2012, a tanie loty Wizz Air umożliwiają wykorzystanie tego odnowionego zainteresowania Polską jako znakomitego celu turystyki.

Najwierniejszymi klientami Wizz Air są studenci z ograniczonym budżetem. Duża społeczność studencka w Lublinie będzie zadowolona z naszych niskich cen, ułatwiających odwiedziny w domu czy zaproszenie przyjaciół i rodziny, ponieważ nie będą już musieli jechać wiele godzin do Warszawy. Mieszkańcy Lublina i goście tego miasta będą oszczędzać pieniądze przy każdej rezerwacji lotu na wizzair.com”, – powiedział Daniel De Carvalho, Menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.
„To historyczny moment. Dziś rozpoczął się kolejny etap, który przybliża nas do oficjalnego otwarcia Portu Lotniczego Lublin. Umowa z liniami Wizz Air, jest dla nas ważnym krokiem, który pokazuje, że marzenie o lotnisku powoli staje się rzeczywistością. Cieszę się, że udało nam się dotrzymać słowa i zgodnie z tym co zapowiadaliśmy, od czerwca zaczynamy budowę siatki połączeń”, – mówi Grzegorz Muszyński, prezes Portu Lotniczego Lublin SA.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 423

Tagi: , , , ,

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie