Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air nieustannie pozostaje liderem

18 września 2008

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej coraz bardziej umacnia swoją pozycję na polskim rynku.

Be Sociable, Share!


Udział przewoźnika z roku na rok nieustannie rośnie. Aktualnie 38% osób podróżujących na trasach z i do Polski decyduje się na skorzystanie z usług Wizz Air.

Przewoźnik obsługuje loty z Polski 11 samolotami Airbus A320 z 5 baz operacyjnych.


W 2007 r. Wizz Air przewiózł 2,8 mln osób na trasach z i do Polski. W tym roku liczba ta wzrośnie o 32% osiągając poziom 3,7 mln.


Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezes Wizz Air, József Váradi zapewnił, że Wizz Air w dalszym ciągu będzie umacniał swoją pozycję w Polsce poprzez uruchamianie nowych tras i baz, zwiększanie częstotliwości istniejących lotów oraz rozbudowę floty.


„Dzięki umiejętności łączenia trendów rynkowych oraz generowania zapotrzebowania Wizz Air jest liderem na wszystkich rynkach na jakich działa, wliczając w to Polskę. Ultra nisko-kosztowy model biznesowy zapewnia nam przewagę konkurencyjną podczas gdy nasza marka powoduje, że pasażerowie wybierają nas ponownie.” – powiedział  Jozsef József Váradi, Prezes Wizz Air.


W odpowiedzi na ostatnie trendy rynkowe wynikające z wysokich cen paliwa oraz fali powrotu Polaków z Wielkiej Brytanii Wizz Air zamknął 9 tras, głównie z Wielkiej Brytanii oraz otworzył 17 nowych, adekwatnych do aktualnego zainteresowania pasażerów. Jednym z nowo otwartych połączeń jest Warszawa – Rzym Ciampino. Pierwszy lot odbył się w poniedziałek, 15 września.


Wizz Air zatrudnia w Polsce ponad 400 osób.

wizzair.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 110

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie