Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air najlepszym nisko-kosztowym przewoźnikiem w Polsce

1 kwietnia 2007

Wizz Air, największa, nisko-taryfowa linia lotnicza w Polsce,  po raz kolejny potwierdziła swoją dominację na rynku tanich przewozów lotniczych. Jak wynika z raportu Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Wizz Air w 2006 roku przewiózł z i do Polski prawie 2,1 pasażerów.

Be Sociable, Share!


To wynik o ponad 67% lepszy od uzyskanego w 2005 roku kiedy z usług przewoźnika skorzystało 1,2 pasażerów. Udział Wizz Air w polskim  rynku przewozów pasażerskich w minionym roku wyniósł prawie 15%. Rok wcześniej było to 12%.


 


Ponad dwa miliony obsłużonych pasażerów plasuje Wizz Air na drugim miejscu w rankingu przewoźników lotniczych działających na polskim rynku. Pierwsze miejsce zajmuje LOT. Wizz Air dzięki niskim ocenom oraz szerokiej i zróżnicowanej siatce połączeń wyprzedził wszystkich nisko-taryfowych oraz pozostałych przewoźników działających na polskim rynku.


 


- Prawie 15% udziału w polskim rynku zobowiązuje, przede wszystkim do jeszcze mocniejszego zaangażowania i stałego podnoszenia jakości świadczonych usług. W tym roku uruchomiliśmy już ponad 20 nowych kierunków i wkrótce planujemy otwarcie kolejnych. W 2007 roku planujemy przewiezienie tylko w Polsce ponad 3 mln pasażerów i pozostanie numerem 1 wśród przewoźników nisko-taryfowych – mówi Natasa Kazmer, Dyrektor ds. Komunikacji i PA w Wizz Air.Wizz Air rozpoczął swoją działalność 19 maja 2004 roku. Obecnie, po 3 latach działalności Wizz Air jest największymi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej nisko-kosztowymi liniami lotniczymi.   Wizz Air, który w 2006 roku przewiózł ponad 3 miliony pasażerów, jest również znaczącym graczem na rynku Europejskim. Posiada on flotę złożoną z 9 samolotów typu Airbus A320. Pod koniec lata liczba samolotów wzrośnie do 13. Linie obsługują loty z Polski, Węgier, Bułgarii, Chorwacji, Słowenii oraz Rumunii. Firma posiada obecnie 5 baz w Europie Środkowo-Wschodniej, a wkrótce otworzy 6 bazę w Bukareszcie. W 2007 roku Wizz Air planuje przewieźć ponad 3 miliony pasażerów z Polski.


 


Źródło: wizzair.com


/Luke/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 943

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie