Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wizz Air i Ryanair zdominują polskie niebo

7 kwietnia 2010

W ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku linie Wizz Air przewiozły aż o 30 proc. więcej pasażerów niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Wizz Air i Ryanair w tym roku obsłużą aż 60 proc. wszystkich tras do i z Polski.

Be Sociable, Share!


Prezes linii Wizz Air jeszcze pod koniec ubiegłego roku zapowiadał zwiększenie aktywności na polskim rynku. Kilka miesięcy temu mało kto brał na poważnie zapowiedzi, że węgierska linia przegoni w tym roku PLL LOT. Teraz wcale nie jest to takie nierealne.

W tym roku Wizz Air oraz druga co do wielkości w Polsce tania linia Ryanair obsłużą 165 tras w Polsce. Daje to 60 proc. wszystkich połączeń zagranicznych przewoźników w naszym kraju. LOT w tym roku będzie miał 63 trasy, zapowiadając otwarcie tylko czterech nowych kierunków.


W tym roku na znaczeniu stracą kierunki do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Nie tylko dlatego, że coraz mniej Polaków lata tam do pracy. Nie bez znaczenia jest fakt, że tamtejsze rządy wprowadziły wysokie podatki od przylatujących turystów.


W tym roku hitem mają być kierunki południowoeuropejskie – głównie Włochy i Hiszpania. Tanie linie coraz śmielej stawiają na ruch turystyczny.


Na podstawie Dziennika Gazety Prawnej

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 273

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie