Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Ze świata

Wizz Air finalizuje transakcję na sprzedaż i leasing 4 nowych samolotów typu A320

29 listopada 2006

Wizz Air oraz GE Commercial Aviation Services’ (GECAS), ogłosiły sfinalizowanie transakcji na sprzedaż i leasing zwrotny czterech nowych samolotów Airbus A320, które mają być dostarczone w pierwszej połowie 2008 roku. Samoloty zostały zamówione zgodnie z zawartą wcześniej umową między Wizz Air i Airbus Industries na zakup 44 maszyn typu A320.

Be Sociable, Share!


Samoloty zostaną wyposażone w silniki typu International Aero Engines V-2500 oraz w 180 siedzeń o tej samej klasie i układzie, jak we wszystkich samolotach Wizz Air A320.

W ramach transakcji GECAS zostanie właścicielem zamówionych samolotów Airbus, a następnie przekaże je Wizz Air w ramach leasingu na okres 11 lat.

József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: – Transakcja ta jest kolejnym ważnym krokiem w realizacji planu rozwoju mającego na celu dalsze umacnianie pozycji Wizz Air jako lidera w Polsce i w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Mamy nadzieję na długotrwałą i korzystną dla obu stron współpracę z GECAS.

- Cieszymy się, że możemy wesprzeć rozwój Wizz Air poprzez leasing kolejnych samolotów – mówi Declan Hartnett, wice prezes i menadżer na Europę GECAS. – Pozostajemy największym podmiotem finansującym lotnicze aktywa na szybko rozwijającym się rynku lotniczym Europy Środkowo-Wschodniej.

/Wizz Air/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 690

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie