Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wielka Brytania wciąż sparaliżowana przez zimę

Wielka Brytania wciąż sparaliżowana przez zimę

4 lutego 2009

Wielka Brytania zmaga się z największymi od 18 lat opadami śniegu. Atak zimy zatrzymał w domu co piątego pracującego Brytyjczyka. W południowo-wschodniej Anglii zima sparaliżowała ruch drogowy, kolejowy i lotniczy.

Be Sociable, Share!


Na lotnisku Heathrow odwołano 800 lotów, a porty lotnicze London City i Luton w ogóle nie obsługiwały lotów. W stolicy nie jeździły autobusy, a pociągi albo miały gigantyczne opóźnienia, albo nie kursowały wcale. W całej Anglii zamknięto przeszło trzy tysiące szkół, a większość z nich będzie zamknięta również dzisiaj.

Atak zimy z pewnością dotknie i tak już nadwerężoną gospodarkę brytyjską. Federacja Małych Firm oszacowała, że każdy dzień zimy powoduje straty w wysokości miliarda dwustu milionów funtów, czyli blisko sześć miliardów złotych.


Śnieżyce, których dotkliwość potęguje silny wiatr, przesuwają się teraz na północ w kierunku Szkocji. Służby meteorologiczne spodziewają się, że na pograniczu szkocko-angielskim spadnie w najbliższych dniach nawet 30 centymetrów śniegu. Biuro Meteorologiczne wydało ostrzeżenia dla prawie całego obszaru Zjednoczonego Królestwa.


Na podstawie: polskatimes.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 486

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie