Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Wielcy przewoźnicy nie chcą LOTu

Wielcy przewoźnicy nie chcą LOTu

21 sierpnia 2009

Przez lotniczą Europę przelewa się fala konsolidacji, przejęć i sojuszy linii lotniczych. Polskie Linie Lotnicze LOT znalazły się nieco na uboczu tych procesów.

Be Sociable, Share!


Obecnie na czele największego sojuszu stoi potężna Lufthansa. Niemcy jednak nie palą się do przejęcia LOTu, ponieważ niedawno ponieśli duży wysiłek na przejmowaniu kontroli nad liniami Austrian. Lufthansa realizując zalecenia Komisji Europejskiej musiała po kupieniu Austrian oddać swojemu nowemu nabytkowi najlepsze godziny startów i lądowań na wiedeńskim lotnisku.
 
Minister Skarbu wciąż jednak szuka inwestora branżowego dla LOTu. Na pewno nie zostanie nim Emirates, który już wyraził brak zainteresowania kupnem LOTu. Także linie Quatar Airways nie zamierzają kupić polskich linii. LOT na pewno nie znajdzie się też w rękach British Airways, które są zainteresowane liniami Iberia i rynkiem południowoamerykańskim.
 
Poza gigantami, takimi jak British Airways czy Lufthansa, w Europie mają szansę przetrwać samodzielnie jeszcze rosyjskie linie Aeroflot oraz Turkish Airlines. Rosjanie próbowali już kupić Alitalię oraz czeskie CSA, ale odrzucono ich oferty. Turcy natomiast chcieli przejąć linie Austrian. 

Na podstawie Rzeczpospolitej

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 194

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie