Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Więcej połączeń SAS ze Stanami Zjednoczonymi.

23 marca 2007

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu Scandinavian Airlines (SAS) zwiększą od 20 maja 2007 roku częstotliwość połączeń między Kopenhagą a Nowym Jorkiem.

Be Sociable, Share!


„W sektorze biznesowym i turystycznym obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na połączenia ze Stanami Zjednoczonymi, zwłaszcza z Nowym Jorkiem. Pragnąc ułatwić życie naszym klientom wprowadzamy nowe połączenie z odlotem w godzinach wieczornych, które będzie cieszyć się dużą popularnością, zwłaszcza wśród podróżujących biznesmenów”, mówi Lars Sandahl, nowy Dyrektor Sprzedaży Scandinavian Airlines International.


Od 20 maja 2007 roku między Kopenhagą a Nowym Jorkiem będzie funkcjonowało nowe połączenie lotnicze, oprócz już istniejących. Nowa usługa będzie dostępna cztery razy w tygodniu aż do 31 sierpnia 2007 roku. Samolot odlatujący z Newark o 23.25 będzie lądował w Kopenhadze o 13.15; samolot odlatujący z Kopenhagi o 18.35 będzie lądował na Newark o 21.05.


„W ten sposób po całym dniu pracy można polecieć wygodnie do Nowego Jorku na obiad lub wrócić do Skandynawii po wieczorze spędzonym w Nowym Jorku”, mówi Lars Sandahl.


Pasażerowie linii lotniczych SAS będą podróżowali w komfortowych warunkach dzięki temu, że trasę tę będzie obsługiwał Airbus 340 wyposażony w wygodne siedzenia – w Business Class będą to nowe rozkładane fotele zwane Business Sleepers.


 Pasażerowie wszystkich lotów międzykontynentalnych oferowanych przez SAS mogą podróżować Business Class, Economy Extra lub Economy Class. Kabina Economy Extra jest oddzielona od reszty klasy Economy; siedzenia są tam szersze, a pasażerowie mają więcej miejsca na rozprostowanie nóg. W tej klasie będzie również możliwe łączenie biletów z biletami innych klas, na przykład Business Clas, a kontrola bezpieczeństwa będzie przebiegała bardziej sprawnie, dzięki specjalnie wydzielonemu miejscu odpraw. Ponadto w ramach zwiększania elastyczności systemu pasażerowie będą mogli wracać do kraju inną klasą niż ta, którą go opuścili, w zależności od swych indywidualnych potrzeb.


Nie jest to jedyna nowa usługa SAS International. Od 25 marca 2007 roku SAS wprowadzą również nowe bezpośrednie połączenie między Sztokholmem a Pekinem.


 Scandinavian Airlines Interantional obsługują półtora miliona pasażerów rocznie. Ich flota powietrzna składa się z 11 samolotów Airbus 330/340 latających do Nowego Jorku, Chicago, Waszyngtonu, Seattle, Bangkoku, Pekinu, Szanghaju, Tokio, Kopenhagi i Sztokholmu.


 


Źródło: sas.com


/Luke/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 797

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie