Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Więcej otwartego nieba nad Unią i USA

25 czerwca 2010

Unia Europejska i USA podpisały umową o dalszej liberalizacji transportu lotniczego. Porozumienia ułatwia przejmowanie unijnym firmom linii lotniczych w USA i odwrotnie.

Be Sociable, Share!


To kolejny krok w liberalizacji przepisów dotyczących ruchu lotniczego po obu stronach Atlantyku. Co prawda nadal obowiązują ograniczenia w przejmowaniu linii na własność, ale UE i USA krok po kroku ułatwiają fuzje firmom z obu kontynentów.
Najważniejszym punktem nowej umowy jest kwestia zagranicznej własności linii lotniczych. Obecnie przewoźnicy z UE nie mogą posiadać więcej niż 25 proc. udziałów w liniach amerykańskich. Natomiast Amerykanie mogą mieć aż 49,9 proc. udziałów.
Liberalizacja transportu lotniczego między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską zaczęła się w 2007 r. Wtedy podpisano po raz pierwszy umowę pozwalającą liniom lotniczym na samodzielne wybieranie lotnisk docelowych po obu stronach Atlantyku. Jak na razie jednak nie ziściły się nadzieje na znaczne zwiększenie liczby połączeń między UE a USA i obniżki cen biletów. Główną przyczyną był kryzys finansowy, który spowodował, że liniom nie opłacało się otwieranie nowych połączeń.

Na podstawie Rzeczpospolitej

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 110

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie