Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Więcej lotów na Zieloną Wyspę

Więcej lotów na Zieloną Wyspę

23 grudnia 2005

Ryanair uruchamia 3 nowe trasy do Polski z Dublina. Od 2006 r. w stolicy Irlandii będzie stacjonować o 5 samolotów więcej. Bilety na trasach do Polski mają kosztować 19 zł.

Be Sociable, Share!


Od kwietnia przyszłego roku irlandzki przewoźnik będzie stacjonować w Dublinie 5 nowych samolotów typu Boeing 737-800. Całkowita obsługa tych maszyn stworzy na dublińskim lotnisku ponad 250 miejsc pracy oraz umożliwią Ryanair uruchomienie 18 nowych tras do Europy kontynentalnej, zwiększenie częstotliwości lotów na ośmiu już działających połączeniach z Dublina i pozwolą osiągnąć pułap 7 milionów pasażerów (z obecnych 5,5 miliona) łatających z i do stolicy Irlandii. W istotny sposób przyczyni się to realizacji celu Ryanair, jakim jest roczna obsługa 40 milionów pasażerów wobec obecnych 35 milionów.

Nowe trasy i częstotliwości lotów na lotnisku w Dublinie spowodują w nadchodzącym roku wzrost liczby pasażerów Ryanair z i do Irlandii do 9 milionów rocznie, a wiec niemal o 30 proc. więcej niż obsługuje Aer Lingus.
Ryanair ogłosił także nowe trasy do Dublina z Wrocławia, Krakowa i Poznania. Pierwsza z tras zostanie uruchomiona 5 kwietnia 2006, dwie pozostałe – 28 kwietnia 2006. Rezerwacji można już dokonywać na stronie www.ryanair.com. Ceny biletów zaczynają się od 19 zł.

Połączenia z Krakowa i Wrocławia do Dublina Ryanair obsługiwać będzie 4 razy w tygodniu (poniedziałki, środy, piątki i niedziele), zaś z Poznania do Dublina – 3 razy (wtorki, czwartki i soboty). Ryanair zwiększa również częstotliwość połączeń z Lodzi do Dublina (z dwóch do trzech razy w tygodniu). Trasa ta rusza 1 kwietnia 2006 roku.

Wszystkie wyżej wymienione trasy obsługiwane będą przez nowiutkie samoloty Boeing 737-800, zabierające na pokład 189 pasażerów. Liczba połączeń Ryanair z i do Polski wzrasta wiec do 19.

Łączna liczba pasażerów z nich korzystających, osiągnie w roku finansowym zaczynającym się w kwietniu przyszłego roku do 1,4 miliona.

„Cieszymy się, ze możemy ogłosić trzy nowe trasy z Krakowa, Poznania i Wrocławia do miejsca siedziby Ryanair – Dublina oraz, ze zwiększamy częstotliwość lotów na trasie z Lodzi do stolicy Irlandii. Tym samym, Ryanair znacznie przyczynia się do rozwoju turystki w Polsce” – powiedział Tomasz Kułakowski, odpowiadający w Ryanair za marketing i sprzedaż w Europie Środkowej.

„W pierwszym roku funkcjonowania tych 4 nowych tras, spodziewamy się przewieźć ponad 200 tys. pasażerów. Dzięki tym połączeniom, w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Lodzi – oraz w okolicach tych miast – powstanie przynajmniej 200 miejsc pracy, a zagraniczni turyści zostawia tam sporo pieniędzy” – dodał.

PK

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 723

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie