Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Więcej LOT-u w Internecie

Więcej LOT-u w Internecie

16 października 2008

Dzisiaj PLL LOT sprzedaje jedynie 7 proc. biletów przez Internet. Aby poprawić swoje wyniki przewoźnik chce m.in. zwiększyć udziału tego kanału sprzedaży. Dzięki temu uda się np. zmniejszyć koszty dystrybucji.

Be Sociable, Share!


Zwiększenie wielkości sprzedaży internetowej może przynieść milionowe oszczędności. Z kolei dla pasażerów będzie to oznaczało niższe ceny biletów.

LOT przekonuje, że średnia cena biletu kupionego w Internecie jest o 400 zł niższa niż tradycyjnymi kanałami. Przez Internet można nie tylko kupić bilet, ale także ubezpieczyć się, wynająć samochód, a od połowy listopada także zarezerwować hotel.


Oferty promocyjne mają być prezentowane co dwa tygodnie. Bilety w promocji będą zwolnione z tzw. opłaty transakcyjnej (25-100 zł). Będzie także obowiązywała zasada – im wcześniej kupisz bilet, tym taniej. LOT planuje także wprowadzenie internetowej odprawy pasażerskiej. W dalszej kolejności odprawę będzie można przeprowadzić za pomocą telefonu komórkowego. Dla odprawiających się przez Internet są wyznaczone miejsca nadawania bagażu; nie muszą też oddzielnie zgłaszać się do odprawy po kartę pokładową.


W ubiegłym roku z usług grupy LOT skorzystało ponad 5,7 mln pasażerów.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 294

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie