Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Watykan: To już dwa lata…

25 stycznia 2007

2 kwietnia o 21.37 zmarł papież Jan Paweł II. Niebawem drugą rocznicę jego śmierci będą upamiętniać tysiące pielgrzymów na Placu Świętego Piotra w Rzymie. Wśród nich znajdzie się spora liczba Polaków. Organizowanie wyjazdu warto zacząć już dziś. Podpowiadamy w jaki sposób dostać się do Rzymu z pomocą tanich linii lotniczych. Liniami Centralwings z Warszawy do Rzymu można lecieć 30 marca, ale cena biletu wynosi 159 zł w jedną stronę, więc może lepiej polecieć dwa dni wcześniej i za bilet zapłacić tylko 19 zł.

Be Sociable, Share!


Niestety powrót to już wydatek uszczuplający nasz portfel aż o 489 zł. Za całą podróż w dniach 28 marca – 4 kwietnia zapłacimy zatem 742 zł (po doliczeniu podatków i opłat lotniskowych).

Centralwings oferuje także loty z Gdańska. Tutaj za podróż w czwartek 29 marca zapłacimy 19 zł plus opłaty. Bilet powrotny 3 kwietnia kosztuje 159 zł, a całą wyprawa będzie kosztować 412 zł, czyli mniej niż sam bilet z Rzymu do Warszawy.

Krakowianie także mogą kupić bilety do Rzymu za 19 zł na lot 30 marca. Najtańszy bilet powrotny można rezerwować na loty 6 kwietnia za 199 zł. Cała podróż to wydatek 452 zł.

Do Rzymu Centralwingsem możemy wybrać się także z Łodzi. Tutaj cena biletu na 30 marca wynosi 79 zł, a powrotny 4 kwietnia kosztuje 159 zł. Po doliczeniu podatków i opłat lotniskowych podróż w obie strony kosztuje 472 zł.

Ostatnim miastem w siatce połączeń Centralwings do Rzymu jest Wrocław. Także wrocławianie mogą nabywać bilety do stolicy Włoch w cenie 19 zł. Bilet powrotny kosztuje już niestety znacznie drożej, ale i tak jest to 159 zł. Podobnie zatem jak mieszkańcy Trójmiasta, podróżni z Dolnego Śląska zapłacą za lot w obie strony 412 zł.

Linia WizzAir oferuje tylko jedno połączenie z Rzymem na lotnisko Ciampino. Możemy tam polecieć z Katowic kupując bilet w promocyjnej cenie 0 zł na 28 marca. Oczywiście, tylko umownie, ponieważ trzeba doliczyć podatki i opłaty lotniskowe. Powrót kosztuje 199 zł, ale mimo to cała podróż to wydatek zaledwie 383 zł. Szkoda, że WizzAir nie ma w swoim rozkładzie więcej połączeń do Rzymu.

Ostatnią z tanich linii oferujących loty do stolicy Italii jest SkyEurope. Niestety na przełomie marca i kwietnia nie ma dostępnych biletów z Gliwic, Katowic i Warszawy, mimo że te miasta figurują w siatce połączeń przewoźnika.

Można natomiast polecieć z Krakowa i do tego w promocji. Decydując się na sobotni lot (31 marca) zapłacimy tylko 7 groszy za sam bilet. Po doliczeniu rozmaitych opłat, okazuje się, że lot kosztuje o ok. 80 zł więcej. Mimo wszystko gra jest warta świeczki, ponieważ za mniej niż 100 zł możemy polecieć z Krakowa do Rzymu. Gorzej niestety z powrotem. W tym wypadku, lot w środę 4 kwietnia kosztuje aż 343 zł, czyli niemal tyle co podróż z WizzAir w dwie strony. Lecąc SkyEurope w obie strony zapłacimy 515 zł.

Rzym to nie Londyn czy Dublin, gdzie możemy latać niemal codziennie, z prawie każdego lotniska w Polsce. A szkoda, ponieważ wiele osób będzie szukało możliwości niedrogiej podróży na obchody rocznicowe śmierci Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przecież nie musimy decydować się na lot w dwie strony tym z tym samym przewoźnikiem. To ważne, bo pula atrakcyjnych cenowo biletów będzie topniała w zastraszającym tempie. I może się np. okazać, że do Rzymu owszem, polecimy w wybranym dniu, ale gorzej będzie z lotem powrotnym.

Można zatem wybrać się w jedną stronę lotem SkyEurope z Krakowa za 0,07 zł (w rzeczywistości niecałe 87 zł), a wrócić z WizzAir do Katowic (to przecież tylko 70 km od Krakowa) 2 lub 4 kwietnia. W pierwszym przypadku, będzie to dzień rocznicy śmierci Papieża, więc nie każdy będzie chętny opuszczać Rzym w takiej chwili. Co prawda start samolotu przewidziany jest na 13.15, ale trochę czasu trzeba zarezerwować na dojazd na lotnisko. Lot do Katowic kosztuje ok. 224 zł. Druga opcja, lot 4 kwietnia, jest droższa, cena wynosi ok. 312 zł.

Z kolei decydując się na opcję w jedną stronę z WizzAir (loty z Katowic) możemy skorzystać z wyjątkowo atrakcyjnych ofert cenowych. Bilety na 28 marca, 30 marca oraz 1 kwietnia kosztują odpowiednio: 0, 79 oraz 19 zł. Oznacza to tyle, że w rzeczywistości za lot zapłacimy 75, 192 oraz 132 zł. Niestety w przypadku wszystkich przewoźników znacznie droższe są loty z Rzymu do polskich miast.

Na koniec jeszcze jedna porada. Bilety na loty Centralwings zwykle zawierają opcję ubezpieczenia bagażu, której cena uzależniona jest od liczby dni przewidzianych na pobyt za granicą. Dla przykładu, bilet za 19 zł 28 marca po doliczeniu opłat, podatków i ubezpieczenia kosztuje w rzeczywistości aż 166 zł. Na szczęście można tę sumę zmniejszyć rezygnując z polisy. Dzięki temu udaje się zaoszczędzić ok. 50 zł.

Linie lotnicze jeszcze w styczniu nie oferowały specjalnych lotów na obchody rocznicowe związane ze śmiercią Jana Pawła II. Niewykluczone jednak, że wraz ze zwiększającym się zainteresowaniem podróżnych takie oferty niebawem zaczną się pojawiać. Warto więc mieć oczy i uszy szeroko otwarte żeby nie przegapić atrakcyjnych ofert. O podróży trzeba też pomyśleć odpowiednio wcześniej, żeby gonitwa za biletami nie przesłoniła tego co najważniejsze.

PK

Ceny biletów aktualne na dzień 23 stycznia 2007 r.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 11 963

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie