Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

W Warszawie ponownie najbardziej dynamiczny Norwegian Air Shuttle

20 marca 2008

Norwegian, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, uznana została przez PP Porty Lotnicze za linię lotniczą, która w minionym roku najbardziej zwiększyła liczbę pasażerów na trasach z Warszawy w segmencie przewozów niskokosztowych. Rok temu Norwegian otrzymał od PPL nagrodę za dynamiczny rozwój siatki połączeń lotniczych z Portu Lotniczego Warszawa im. Fryderyka Chopina.

Be Sociable, Share!


W 2007 roku Norwegian podwoił liczbę pasażerów przewiezionych na trasach z Warszawy. Norweska linia posiada najwięcej dogodnych połączeń z Warszawy do Skandynawii. Ze stolicy Polski polecieć można non-stop do Oslo, Bergen, Trondheim, Stavanger, Sztokholmu i Kopenhagi. Ponadto, Norwegian oferuje atrakcyjne połączenia z Warszawy do Birmingham, Paryża (Orly), Malagi, Alicante, Rzymu, Splitu, Aten, a także, do końca sezonu zimowego,  do Monachium i Salzburga. We wszystkich tych miastach samoloty Norwegian lądują na głównych lotniskach, co ułatwia dalsze przesiadki i skraca czas podróży.

Wypowiadając się na temat ekspansji linii w Polsce, Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, pan Jarosław Święcki, powiedział: „Cieszymy się, że nasza strategia zrównoważonego rozwoju przynosi dobre efekty. Oferujemy naszym Klientom bardzo dobre porty docelowe. Ponieważ połączenia z Warszawy cieszą się rosnącym zainteresowaniem podróżnych, systematycznie zwiększamy liczbę rejsów na tych trasach. Planujemy też dalszy rozwój bazy w Warszawie, w której latem pojawi się trzeci Boeing B-737-300″.


Opublikowane ostatnio przez Urząd Lotnictwa Cywilnego dane przewozowe za 2007 rok potwierdzają wyjątkową dynamikę ekspansji Norwegian Air Shuttle na polskim rynku. Łączna liczba pasażerów Norwegian obsłużonych w polskich portach lotniczych wzrosła w 2007 roku o 111%, do 545 tys. Stawia to norweską linię na pierwszym miejscu na liście przewoźników, którzy w ubiegłym roku najszybciej zwiększali przewozy pasażerskie.


Ewentualne pytania prosimy kierować do:


Pani Anne Grete Ellingsen, Dyrektora ds. Informacji, Norwegian Air Shuttle, anne.grete.ellingsen@norwegian.no, tel +47 91 53 70 79


Pana Jarosława Święckiego, Dyrektora Generalnego Norwegian Air Shuttle Sp. z o.o. Polska, jaroslaw.swiecki@norwegian.no, tel. +48 22 576 44 77


Pana Marka Sławatyńca, Doradcy ds. PR na Polskę, Norwegian Air Shuttle c/o Aviareps Poland, mslawatyniec@aviareps.com , tel +48 22 632 32 05


 


Norwegian jest czołową europejską tanią linią lotniczą, która rozpoczęła rejsy 1 września 2002 na czterech trasach krajowych sześcioma samolotami Boeing 737-300. Firma zadebiutowała na giełdzie w Oslo w grudniu 2003. Obecnie flota Norwegian obejmuje 24 samoloty Boeing 737-300, jeden samolot Boeing 737-800 NG oraz 8 samolotów MD80 (FlyNordic). W  latach 2008-2014 zostanie uzupełniona o 50 samolotów Boeing 737-800. Norwegian lata na 11 trasach krajowych oraz 130 międzynarodowych, w sumie do blisko 90 portów. Linia posiada 6 baz: w Norwegii, Szwecji i Polsce. Oferuje połączenia z Warszawy do Oslo i Oslo Rygge (od 14 marca 2008r.), Bergen, Stavanger, Trondheim, Birmingham, Paryża, Monachium, Sztokholmu, Kopenhagi, Rzymu, Aten, Salzburga, Malagi, Alicante i Splitu, z Krakowa do Oslo i Sztokholmu, ze Szczecina do Oslo (od 18 lutego 2008 r. do Oslo Rygge), z Gdańska do Oslo oraz z Wrocławia do Oslo. Norwegian oferuje również połączenia z Polski przez Oslo do Bodø, Trondheim, Stavanger i Tromsø.


Dodatkowe informacje na www.norwegian.no


Korzystając z okazji, składamy Państwu najlepsze życzenia radosnych Świąt Wielkiej Nocy.


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 153

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie