Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

W przyszłym roku LOT zacznie przynosić zyski

W przyszłym roku LOT zacznie przynosić zyski

2 listopada 2009

Sebastian Mikosz, prezes PLL LOT jest optymistą – uważa, że już od 2010 r. jego firma zacznie na siebie zarabiać. W planach są także nowe trasy – na początek Kair.

Be Sociable, Share!


LOT planuje uruchomienie nowych kierunków, m.in. do Talina, Erywania, Dubaju, Ałma Aty, Astany i Baku, ale także na krótszych trasach w regionie, np. do Bratysławy, Koszyc i Goeteborga. Prezes LOTu zapowiada także rozwój połączeń towarowych.

Z kolei firma LOT Charters, która powstała na gruzach Centralwings może pochwalić się obsługą 300 tys. pasażerów od marca 2009 r. Do końca roku ma zanotować o 100 tys. pasażerów więcej.


Jednocześnie Sebastian Mikosz zapowiada, że LOT nie wprowadzi – jak to robi ostatnio np. British Airways – dopłat niemal za każdą czynność w samolocie (np. za wybór miejsca czy posiłki). Zamiast tego ma zostać wprowadzona dodatkowa klasa – ekonomiczna plus. Będzie to najtańsza klasa w samolocie, bez posiłków.


W 2008 r. LOT zanotował 773 mln zł strat, a w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku strata sięgnęła 178 mln zł. Jednak już od kwietnia LOT zaczął notować miesięczne zyski. Prezes Mikosz zapowiada, że firma na koniec 2010 r. zanotuje zysk.


Na podstawie Rzeczpospolitej

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 314

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie