Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

W czasie lotu lubimy spać

21 lutego 2008

Przeciętny polski podróżny w samolocie śpi, nie czyta instrukcji bezpieczeństwa, przed startem dzwoni do rodziny albo pije kawę. Podobne do nas są zachowania pasażerów z Chorwacji, Czech, Węgier, Słowenii i Turcji – wynika z badań przeprowadzonych przez linie easyJet.

Be Sociable, Share!


Raport easyJet pokazuje, że Polacy lubią latać tanio, szybko i wygodnie. Najważniejszą cechą podróżowania samolotem według 71% respondentów ze wszystkich krajów był krótki czas trwania podróży. Ponad 90% Chorwatów, Turków i Słoweńców i 68% Polaków wymienia cenę biletu jako kluczową zaletę tanich linii lotniczych. 23% respondentów z Polski jako dodatkowy czynnik zachęcający do latania wymienia korzystny rozkład lotów. Węgrzy z kolei wysoko oceniali dostępność biletów non-stop, bilety elektroniczne, łatwą rezerwację i odprawę on-line.

Węgrzy i Słoweńcy lubią przed wylotem kupić gazetę i napić się kawy. Polacy i Czesi równie często kupują gazety, dzwonią do rodziny, a rzadziej piją kawę. Turcy i Chorwaci modlą się przed podróżą.


Jedna trzecia pasażerów wszystkich sondowanych narodowości deklaruje, że czytanie lub drzemka to najlepsze sposoby na spędzanie czasu w samolocie. Ponad 70 % badanych z Polski, Chorwacji i Słowenii nawiązuje kontakty towarzyskie ze współpodróżnymi, których nie znają lub poznali dopiero na pokładzie. Słuchanie muzyki i praca są najmniej popularnymi formami aktywności.


Sondaż przeprowadzono anonimowo wśród 3000 obywateli Chorwacji, Czech, Węgier, Polski, Słowenii i Turcji.


Na podstawie Interia.pl


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 425

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie