Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Urząd daje i odbiera

20 grudnia 2004

Urząd Lotnictwa Cywilnego zawiesił w piątek ważność certyfikatu lotniczego pierwszej polskiej taniej linii – Air Polonii. Jednocześnie certyfikat otrzymała kolejna rodzima tania linia – Centralwings.

Be Sociable, Share!


Zawieszenie oznacza w praktyce zakaz wykonywania operacji lotniczych przez przewoźnika. Nawet gdyby Air Polonia chciała wznowić loty – nie ma już samolotów. Zaraz po kryzysie finansowym upomnieli się o nie leasingodawcy.

Przewoźnik ma jeszcze szansę na przywrócenie certyfikatu. Warunkiem jest jednak przedstawienie do sprawdzenia Urzędowi Lotnictwa Cywilnego samolotów (mogą być także z leasingu). ULC musiałby także sprawdzić załogi nowych samolotów.

W piątek certyfikat przewoźnika lotniczego od ULC otrzymała Centralwings, spółka należąca do grupy LOT. Przewoźnik otrzymał także promesę koncesji na przewozy lotnicze.

Dzięki tym dokumentom Centralwings będzie mogła rozpocząć regularne loty. Przewoźnik dysponuje obecnie dwoma samolotami Boeing 737. Docelowo firma planuje posiadanie pięciu maszyn.

Firma zapowiedziała, iż w najbliższym czasie rozpocznie sprzedaż biletów.

W zwiąku z otrzymaniem dokumentów możemy się spodziewać, iż już niedługo Centalwings zacznie sprzedawać bilety na swoje loty.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 445

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie