Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Uroczysta inauguracja połączenia Gdańsk – Oslo Linii SAS

1 kwietnia 2008

W poniedziałek 31 marca 2008 roku w Hali Odlotów Międzynarodowego Lotniska im Lecha Wałęsy, odbyła się uroczystość inauguracji bezpośredniego połączenia na trasie Gdańsk – Oslo, obsługiwanego przez linie SAS.

Be Sociable, Share!


W ceremonii uroczystego przecięcia wstęgi przy stanowisku odpraw SAS udział wzięli: Konsul Honorowy Norwegii w Gdyni – Pan Michał Rzeszewicz, Dyrektor Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego Pan Włodzimierz Szordykowski, Dyrektor Działu Marketingu Portu Lotniczego – Pan Adam Skonieczny oraz Dyrektor Sprzedaży i Marketingu SAS w Polsce – Pani Wanda Brociek.
Inauguracji towarzyszył poczęstunek, dla wszystkich gości i pasażerów przygotowano szampana, smaczne przekąski i słodycze.

Na pokładzie samolotu Boeing 737 obsługującego pierwszy lot z gdańskiego lotniska do Oslo podróżowały 134 osoby, zaś z Oslo do Gdańska liniami SAS Norge, pierwszym rejsem przyleciało 25 pasażerów.


Nowe połączenie z Gdańska do Oslo liniami SAS


Rejsy na trasie Gdańsk – Olso są obsługiwane przez SAS Norge, który w kooperacji z Wideroe oferuje najdogodniejszą, największą siatkę połączeń wewnątrz Norwegii. Dzięki temu pasażerowie zyskają możliwość dogodnego podróżowania do większości norweskich miast – tak kierunków biznesowych jak i turystycznych.


Rejsy z Gdańska odbywają się trzy razy w ciągu tygodnia – w poniedziałki, środy i piątki według następującego rozkładu: wylot z Oslo o 7.40, przylot do Gdańska o 09.15; wylot z Gdańska o 10.05 – przylot do Oslo o 11.40.
Samoloty lądują na lotnisku Oslo Gardermoen położonym najbliżej stolicy Norwegii. Dojazd do Oslo w niecałe 20 min zapewnia super komfortowy pociąg Aeroport Express, a także tradycyjne koleje (czas przejazdu ok. 45 min) i regularne linie autobusowe.
Na wymienionej trasie latają 134 miejscowe samoloty Boeing 737, a lot trwa nieco ponad półtorej godziny.


Ceny biletu w jedną stronę zaczynają się od 195,- PLN. Cena obejmuje wszystkie opłaty lotniskowe oraz opłatę za wystawienie biletu, można je kupić na stronie www.flysas.pl


Polska dobrze skomunikowane ze Skandynawią dzięki Liniom SAS


W 2008 roku SAS po raz pierwszy będzie mógł zaoferować pasażerom lecącym z największych polskich miast: Gdańska, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia bezpośrednie loty do trzech stolic skandynawskich: Helsinek (liniami Blue1), Kopenhagi i Oslo.


I tak, z Gdańska pasażerowie mogą podróżować liniami SAS do Kopenhagi i Oslo,
*z Krakowa do Oslo,
*z Poznania i Wrocławia do Kopenhagi,
*z Warszawy do Kopenhagi, Helsinek i od 15 maja do Oslo.


SAS w letnim rozkładzie lotów zaoferuje blisko 72 bezpośrednie połączenia ze skandynawskimi stolicami: Kopenhagą, Oslo i Helsinkami. Dzięki tak rozwiniętej siatce, pasażerowie zyskali jeszcze więcej dogodnych połączeń nie tylko do Skandynawii, ale również do wielu miast europejskich, do Stanów Zjednoczonych oraz do Pekinu, Tokio, Bangkoku i Dubaju.


Luty 2008 – kolejny miesiąc dobrych wyników Grupy SAS


SAS Polska – rekordowo dobre wyniki w pierwszych miesiącach 2008 roku


Liczba pasażerów przewiezionych przez linie SAS na trasach z Polski do Skandynawii wzrosła w styczniu o 48% , zaś w lutym o 58% w stosunku do tych samych miesięcy poprzedniego roku. Rekordowo wysoką dynamikę wzrostu zanotowano na trasach z Warszawy do Kopenhagi i Helsinek, wzrost ten wyniósł 109% w porównaniu z lutym 2007 roku.


SAS


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 473

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie