Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

ULC potwierdza – Ryanair numerem 1 w Polsce

ULC potwierdza – Ryanair numerem 1 w Polsce

4 lipca 2007

Ryanair, numer 1 wśród tanich linii lotniczych w Europie, świętuje dziś fakt oficjalnego potwierdzenia przez polski Urząd Lotnictwa Cywilnego, że także na lokalnym, polskim rynku Ryanair jest numerem 1!

Be Sociable, Share!


Według opublikowanych dziś statystyk dotyczących liczby pasażerów przewiezionych przez poszczególne linie lotnicze z i do Polski w pierwszym kwartale 2007 roku, Ryanair znalazł się na pierwszym miejscu wśród tanich przewoźników. Tym samym został wiceliderem rynku, tuż za drogim, gubiącym bagaże i niepunktualnym LOT!

Nr


Linia


Liczba pasażerów


w Polsce w I kwartale 2007


Udział


1


LOT


1 119 468


32,64%


2


RYANAIR


515 972


15,04%


3


Wizzair


495 761


14,45%


* źródło: ULC


 


Tomasz Kułakowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanair w Europie Środkowej powiedział:


„Wystarczyły zaledwie dwa lata oferowania najniższych cen oraz punktualnych przelotów flotą najnowszych i przyjaznych środowisku samolotów, by zostać numerem 1 wśród tanich linii lotniczych, które wykonują operacje w Polsce!


W tym roku Ryanair przewiezie ponad 52 miliony pasażerów na ponad 500 trasach w 26 krajach, umacniając pozycję największej linii lotniczej na świecie pod względem liczby pasażerów na trasach międzynarodowych. Dziś świętujemy także objęcie pozycji największej taniej linii pod względem liczby pasażerów obsługiwanych w Polsce. Wkrótce wyprzedzimy także wciąż drogi, niepunktualny i gubiący bagaże LOT!


Świętując ten fakt przypominamy o naszych nowych trasach, które wystartują już tej jesieni: z Wrocławia do Barcelony-Girona (od 31 października) i do Bristolu (od 7 listopada), a także do Bristolu z Rzeszowa i Poznania (od 8 listopada) oraz z Katowic (od 10 listopada).


Ceny biletów Ryanair na trasach, na których już teraz wykonujemy loty zaczynają się od 39 złotych z podatkami i opłatami lotniskowymi – np. z Wrocławia do Frankfurtu-Hahn – i radzimy naszym pasażerom jak najszybszą wizytę na www.ryanair.com, bo tak tanie bilety nie będą długo czekały na swoich nabywców!”


REZERWACJE
www.RYANAIR.COM – strona tanich połączeń lotniczych


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 115

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie