Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

ULC podsumował półrocze 2010 w podziale na przewoźników

4 września 2010

W pierwszej połowie tego roku polskie porty lotnicze w ruchu regularnym obsłużyły 8 mln 11 tys. pasażerów, o 4,95% więcej aniżeli w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Be Sociable, Share!


Wśród dziesięciu największych przewoźników, pod względem ilości przewiezionych pasażerów, pięciu to tzw. przewoźnicy niskokosztowi. Przewoźnicy niskokosztowi w pierwszym półroczu przewieźli 4 mln 200 tys. pasażerów. Jednak ogółem ten segment przewoźników zmniejszył swój udział w rynku o 0,2 pkt. proc., a jego dynamika w porównaniu z przewoźnikami tradycyjnymi była o 0,8 pkt proc. niższa.

Spośród przewoźników niskokosztowych wiodącym jest WIZZAIR, który przewiózł 1 mln 890 tys. (14% wzrostu), na drugim miejscu jest RYANAIR – 1 mln 656 tys. pasażerów (wzrost o ok. 9%), a na trzecim EASYJET.

Na polskim rynku wciąż największym przewoźnikiem pozostaje PLL LOT wraz z EUROLOT. Ich pasażerowie na lotniskach stanowili 28,29% ogółu pasażerów w segmencie przewozów regularnych. Było to o 0,6 pkt. proc. więcej aniżeli w pierwszej połowie 2009 roku.

/ULC/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 199

Tagi: ,

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie