Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

UE chwali strony internetowe Scandinavian Airlines

26 maja 2009

Komisja Europejska wystawiła wysokie noty stronom internetowym SAS Scandinavian Airlines. Po wnikliwych badaniach i szczegółowej analizie, Komisja stwierdziła, że klienci rezerwujący loty poprzez strony internetowe SAS mają pewność, że ich prawa konsumenckie są odpowiednio chronione.

Be Sociable, Share!


Po zapewnieniu wysokiego poziomu ochrony praw konsumentów w Europie na mocy dyrektywy w sprawie nieuczciwej konkurencji z 2005 r. oraz dokonaniu przeglądu „Zasad wykonywania przewozów lotniczych na terytorium Wspólnoty” (tzw. „trzeci pakiet”), Komisja Europejska uznała, że przyszedł czas na przeprowadzenie kontroli wykorzystywanych do sprzedaży biletów stron internetowych linii lotniczych oraz biur podróży. Jej celem było stwierdzenie, czy stosują się one do przepisów mających na celu ochronę konsumentów. Następnie Komisja we współpracy z przedstawicielami branży przygotowała liczącą 14 punktów listę, zawierającą kluczowe kryteria, których spełnienie gwarantuje ochroną praw konsumentów.

W trakcie kontroli sprawdzono, czy spełnione są np. następujące kryteria: czy w cenach biletów zawarte są podatki i opłaty, czy na biletach wyraźnie opisane są warunki świadczenia usług, czy nie dochodzi do dyskryminacji odnośnie cen biletów, której podstawą jest narodowość, miejsce zamieszkania itp. oraz czy w sposób wyraźny podane są informacje na temat tego, które loty są bezpośrednie. Przedmiotem kontroli były także informacje dotyczące danych kontaktowych linii lotniczych oraz docelowych portów lotniczych i ich lokalizacji.


SAS uznano za jedną z 16 linii lotniczych, które w pełni spełniają wszystkie wymogi dotyczące praw pasażerów. Wyniki kontroli zostały podane w opublikowanym 15 maja w Brukseli komunikacie.


„Wynik ten jest dla nas bardzo satysfakcjonujący, ponieważ nie tylko w sposób oficjalny potwierdza jakość świadczonych przez nas naszych usług, ale także jest wyrazem docenienia pracy, jaką wykonaliśmy w SAS, aby nasze strony internetowe były dla naszych klientów jak najbardziej funkcjonalne i wiarygodne” , mówi Lars Sandahl Sørensen, pierwszy wiceprezes ds. handlowych (Senior Vice President, Chief Commercial Officer). „Jesteśmy dumni z tego, że UE nasze działania potwierdziła i podkreśliła ich znaczenie”.


SAS Scandinavian Airlines mają łącznie 30 stron internetowych w 14 różnych językach. Strony internetowe podmiotów zależnych od SAS, tj. Blue1 oraz Estonian Air, także spełniają wszystkie wymogi UE.


Zapraszamy na polską stronę www.flysas.pl!


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 427

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie