Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Tylko na naszych warunkach

Tylko na naszych warunkach

4 sierpnia 2005

Za dwa lata nowa baza Ryanair w Polsce, pięć milionów pasażerów rocznie oraz uruchomienie lotów do Warszawy….ale na warunkach Ryanair, a nie władz lotniska – oto plany irlandzkiego przewoźnika w Polsce.

Be Sociable, Share!


Ryanair uruchamia w tym roku w Polsce 11 połączeń: z Londynu do Wrocławia, Szczecina, Poznania, Gdańska, Bydgoszczy, Łodzi, Rzeszowa i Krakowa.

„Polska to jeden z najszybciej rozwijających się rynków lotniczych na świecie. Chcemy tu być, bo można zarobić spore pieniądze. W pierwszym roku przewieziemy milion pasażerów” – zapowiedział O’Leary. Za pięć lat Ryanair chce wozić rocznie z i do Polski pięć milionów osób.

W lipcu Ryanair zabrał na swoje pokłady aż 3,2 mln pasażerów – to najlepszy miesięczny wynik w Europie. Dla porównania LOT w ciągu całego 2004 roku przewiózł 4,02 mln pasażerów.

Jak szacuje Gazeta Wyborcza w pierwszym półroczu polskie lotniska odprawiły o ok. 45 proc. więcej pasażerów niż w tym samym okresie ub.r. To oznacza, że w całym roku do i z Polski może polecieć ponad 11 mln osób.

Ryanair będzie chciał wejść na kolejne lotniska – również do Warszawy. „Będziemy latać do Warszawy na naszych warunkach, a nie na warunkach lotniska w stolicy. Tak robimy wszędzie, dlatego mamy zysk” – zapowiada szef Ryanair.

PK ma podst. Gazety Wyborczej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 214

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie