Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Trzy lata bazy Norwegian w Warszawie

13 lipca 2009

Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, trzy lata temu otworzyła w Warszawie pierwszą swoją bazę poza Norwegią. Ten ważny krok w historii linii oznaczał nie tylko przebazowanie samolotów na warszawskie lotnisko Okęcie, ale również stworzenie blisko 100 nowych miejsc pracy.

Be Sociable, Share!


Pozwoliło to uruchomić w lipcu 2006 roku nowe połączenia, które uzupełniły eksploatowane już od wiosny 2005 roku trasy z Oslo do Warszawy oraz Krakowa.

Od tego czasu Norwegian istotnie zwiększył swoją obecność w Warszawie i obecnie oferuje połączenia z Warszawy do Oslo, Bergen, Stavanger, Kopenhagi, Sztokholmu, Paryża, Rzymu, Malagi, Alicante oraz Splitu, Aten, Warny i Dubrownika w sezonie letnim. Według danych PPL, norweski przewoźnik jest czwartą największa linią lotniczą na warszawskim lotnisku. W latach 2007 oraz 2008 Norwegian został uhonorowany przez PPL prestiżową nagrodą dla najbardziej dynamicznej linii lotniczej w Porcie Lotniczym im, F. Chopina w Warszawie.


Od sezonu zimowego 2008/2009 Norwegian poszerzył ofertę bezpośrednich lotów z Warszawy do Oslo o połączenia tranzytowe. Samolotami Norwegian można polecieć z Warszawy przez Oslo do wielu miast w Norwegii i Szwecji. Są to połączenia z gwarantowanymi transferami na lotnisku Gardermoen w Oslo oraz na lotnisku Arlanda w Sztokholmie. Żadna inna tania linia lotnicza nie proponuje takich połączeń.


„Norwegian na trwałe wpisał się w krajobraz warszawskiego lotniska. W lipcu jako pierwsza tania linia lotnicza w Polsce wprowadził samoobsługową odprawę biletowo-bagażową, bardzo dobrze przyjętą przez pasażerów. Liczymy na kolejne nowości, w szczególności na nowe połączenia, jak tylko koniunktura się poprawi”, mówi Jakub Mielniczuk, Dyrektor Biura Public Relations PPL.


“Pomimo kryzysu w lotnictwie nadal ważne miejsce w strategii Norwegian zajmuje Polska, a zwłaszcza Warszawa. Naszym celem długookresowym jest dalszy rozwój warszawskiej bazy, przy zachowaniu koniecznego warunku rentowności wszystkich połączeń. Według najnowszej prognozy IATA, sytuacja w branży zacznie poprawiać się w przyszłym roku, co pozwoli na ponowną analizę możliwości ekspansji w Polsce ”, podkreśla Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, Jarosław Święcki.


Bilety na połączenia Norwegian, w cenie już od 99 PLN (z wszystkimi opłatami) można kupować bezpośrednio na stronie internetowej www.norwegian.com, w polskojęzycznym Centrum Sprzedaży i Rezerwacji, w biurach podróży, a także na lotniskach, w tym na lotnisku w Warszawie.


Na tle innych przewoźników Norwegian wyróżnia się transparentnymi cenami, brakiem ukrytych opłat, najwyższym limitem bagażu (40 kg bagażu rejestrowanego oraz 10 kg bagażu podręcznego na osobę), elastycznymi taryfami biznesowymi Full Flex, dostępnymi również w Globalnych Systemiach Dystrybucyjnych Amadeus i Travelport, oraz nowoczesnymi samolotami (53 zamówione maszyny B-737-800). W przeciwieństwie do wielu innych tanich linii lotniczych, których samoloty lądują na lotniskach często oddalonych nawet o 100 km od miast docelowych, Norwegian lata do głównych portów lotniczych, co jest ważne nie tylko dla ruchu służbowego, ale także dla pasażerów podróżujących prywatnie. Na uwagę zasługują najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, wykorzystywane przez Norwegian w celu obniżenia kosztów oraz podnoszenia poziomu obsługi, w tym self check-in oraz mobile check-in.


norwegian.no

Be Sociable, Share!

Wizyt: 590

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie