Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Trzeci samolot w warszawskiej bazie Norwegian

17 czerwca 2008

Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, konsekwentnie rozwija warszawską bazę. Do dwóch Boeingów 737-300, stacjonujących już na Okęciu, dołączy trzeci samolot B-737-300, który  od 18 czerwca obsługiwać będzie połączenia Norwegian z Warszawy i innych polskich miast.

Be Sociable, Share!


Umożliwi to uruchomienie nowych tras oraz zwiększenie częstotliwości rejsów na ważnych połączeniach.

Nowości sezonu lato 2008 roku to trasy: Wrocław – Oslo, Warszawa – Trondheim, Warszawa – Stavanger, Warszawa – Split, Kraków – Stavanger oraz Kraków – Bergen. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku Norwegian zwiększa również częstotliwość rejsów na czterech ważnych trasach. Od połowy czerwca do sześciu tygodniowo z Warszawy do Paryża (lotnisko Orly), dziesięciu tygodniowo z Warszawy do Oslo, trzech tygodniowo z Warszawy do Alicante oraz pięciu tygodniowo z Gdańska do Oslo.


Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, pan Jarosław Święcki podkreśla: „Trzeci samolot w warszawskiej bazie to nie tylko więcej rejsów z Polski, ale również nowe miejsca pracy, których stworzyliśmy już blisko  100.  Norwegian konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, z powodzeniem łącząc ekspansję rynkową z   wysoką  jakością usług. Nasze połączenia cieszą się coraz większym zainteresowaniem pasażerów, którzy chcą latać nie tylko tanio, ale też wygodnie i punktualnie. Konkurencyjne i transparentne ceny, norweska solidność i polska gościnność to atuty Norwegian, doceniane w całej Polsce, bo nasze samoloty latają ne tylko z Warszawy, ale również z Krakowa, Gdańska, Szczecina i Wrocławia. Coraz bardziej liczymy na pasażerów podróżujących służbowo, którzy doceniają nas za atrakcyjne, elastyczne taryfy biznesowe. Dla tej grupy klientów liczy się też to, że latamy  z wysoką punktualnością i regularnością  na główne lotniska, oferujemy dobry serwis i mamy wysoki limit bagażu podręcznego (10 kg)”.


Opublikowane niedawno przez Urząd Lotnictwa Cywilnego dane przewozowe za 2007 rok potwierdzają wyjątkowe tempo ekspansji Norwegian Air Shuttle na polskim rynku. Łączna liczba pasażerów Norwegian obsłużonych w polskich portach lotniczych wzrosła w 2007 roku o 111%, do 545 tys. Stawia to norweską linię na pierwszym miejscu na liście przewoźników, którzy w ubiegłym roku najszybciej zwiększali przewozy pasażerskie. Norwegian otrzymał wiosną 2008 roku nagrodę PPL dla najbardziej dynamicznej linii lotniczej operującej z warszawskiego lotniska Okęcie.


norwegian.no


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 402

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie