Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Top ten ośrodków narciarskich

15 grudnia 2010

Czołówka ośrodków narciarskich na świecie: najlepsze trasy zjazdowe, baza hotelowa i życie nocne

Be Sociable, Share!


Jeśli brak Wam pomysłu na spędzenie zimowego urlopu może zainteresujecie się propozycją portalu cheapflights,co.uk, który przedstawił subiektywny wybór 10 najlepszych ośrodków narciarskich na świecie. We wszystkie te miejsca można dotrzeć samolotem.

 

Val d’Isère, Francja

Duży ośrodek narciarski w południowo-wschodniej Francji przyciąga zarówno początkujących narciarzy jak i tych bardziej zaawansowanych amatorów białego szaleństwa z całego świata. W 2009 roku odbyły się tutaj Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim. W miejscowości znajduje się także wiele restauracji, barów i klubów, co zapewnia urozmaicone życie nocne.

 

Chamonix, Francja

Najstarszy ośrodek narciarski we Francji, bezpośrednio u stóp najwyższego szczytu Alp – Mont Blanc, który jest trzecim najczęściej odwiedzanym szczytem górskim na świecie. Trasy zjazdowe zaliczają się pod względem trudności do średnich i trudnych. W Chamonix w 1924 roku odbyły się pierwsze Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Trasy zjazdowe przyciągają także fanów snowboardu. W mieście znajduje się ponad 100 restauracji i barów. Uwagę turystów przyciąga również kolejka na szczyt Aiguille du Midi (3842 m) z roku 1955, która jest najwyżej położoną kolejką linową na świecie.

 

Zermatt, Szwajcaria

Miejscowość wypoczynkowa położona na wysokości 1610 m n.p.m. u podnóża Matterhornu, w sąsiedztwie granicy z Włochami. W Zermatt znajdują się jedne z najwyższych i najbardziej malowniczych tras zjazdowych w Europie, które dzielą się na cztery strefy – Sunnegga, Gornergrat, Klein Matterhorn oraz Schwarzsee – każda charakteryzująca się odmiennym ukształtowaniem tras narciarskich. Jeśli to za mało, można zakupić międzynarodowy skipass, który upoważnia do szusowania również po włoskiej stronie Alp w Cervinii. Ze względów ekologicznych miejscowość Zermatt jest dostępna tylko dla pojazdów napędzanych silnikami elektrycznymi.

 

Verbier, Szwajcaria

Jeden z największych ośrodków narciarskich we Francji, położony u podnóży Masywu Grand Combin. Organizowano tu zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim oraz Mistrzostwa Świata juniorów w narciarstwie alpejskim w 2001 r. Miejscowość przyciąga różnorodnością i urokiem tras narciarskich. Polecamy zwłaszcza niezonakowaną trasę z Col des Gentianes i Mont Gele.

 

Sankt Anton am Arlberg, Austria

Jeden z największych ośrodków narciarskich w tym regionie Austrii. W Sankt Anton am Arlberg rozegrane zostały mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim w 2001 r. Trasy zjazdowe w miejscowości nadają się zarówno dla początkujących jak i dla bardziej zaawansowanych narciarzy, dostępne są także nieoznakowane trasy dla lubiących wyzwania.

 

Park City, Utah (USA)

Miasto na południe od stolicy stanu, Salt Lake City. W Park City odbywała się część zawodów w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2002 roku. Miasto znane jest także jako gospodarz festiwalu filmowego Sundance Film Festival. Do dyspozycji narciarzy jest sześć gór i 114 tras narciarskich, które przyciągają amatorów snowboardu, rynien saneczkowych oraz tubingu (jazda po śniegu na gumowej oponie).

 

Vail, Colorado (USA)

Vail w stanie Kolorado to znany kurort narciarski, słynący z zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Aktualnie uważany za jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w świecie. Mnóstwo tras zjazdowych dla narciarzy w każdym stopniu zaawansowania.

 

Jackson Hole, Wyoming (USA)

Ośrodek narciarski położony w Górach Skalistych. Znajduje się tutaj 116 tras: 10% o stopniu łatwym, 40% średnio-zaawansowanych i 50% o stopniu bardzo trudnym. Obsługiwane są między innymi przez 9 wyciągów krzesełkowych i 2 kolejki linowe.

 

Whistler, Kanada

W Whistler była rozgrywana część konkurencji podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku. Można zwiedzać ośrodki Whistler Olympic Park i Whistler Sliding Centre oraz położoną w miejscowości Cheakamus wioskę olimpijską, ok. 8 km od Whistler. Whistler trafia od lat na listę najlepszych ośrodków narciarskich świata.

 

Banff, Kanada

Zapierająca dech w piersiach sceneria Banff i położenie na terenie Parku Narodowego Banff przyczyniają się do wyjątkowości tego miejsca. Sezon narciarski jest długi a śnieg suchy. Miejscowość posiada wspaniałe warunki dla narciarzy o zasobnych portfelach. W Banff znajdują się hotele pięciogwiazdkowe. Na terenie parku narodowego można napotkać łosie i wapiti.

 

/ME/ na podstawie www.news.cheapflights.co.uk oraz www.pl.wikipedia.org

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie