Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Linie lotnicze

TAP Portugal otwiera połączenie z Berlina do Lizbony

TAP Portugal otwiera połączenie z Berlina do Lizbony

9 kwietnia 2012

TAP Portugal, flagowy portugalski przewoźnik lotniczy, lider w przewozach między Polską a Portugalią, a także między Europą a Brazylią, otwiera 5 czerwca nowe połączenie z Berlina do Lizbony

Be Sociable, Share!


Nowa oferta dla zachodniej Polski

TAP Portugal, flagowy portugalski przewoźnik lotniczy, lider w przewozach między Polską a Portugalią, a także między Europą a Brazylią, otwiera 5 czerwca nowe połączenie z Berlina do Lizbony, które dopełni ofertę TAP Portugal dla rynku polskiego, zwłaszcza dla pasażerów
z zachodniej Polski.

Rejsy będą wykonywane w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i niedzielę. Start z Lizbony zaplanowano na 09.30 a lądowanie w Berlinie na 12.50. Rejs powrotny startuje o 13.35 z lądowaniem w Lizbonie o 17.15. Jedynie rejsy wtorkowe mają inny rozkład – start z Lizbony
o 08.45, a lądowanie w Berlinie o 12.05. Rejs powrotny zaplanowano na 12.50 z lądowaniem w Lizbonie o 16.30.

Samoloty TAP Portugal lądować będą na nowym lotnisku berlińskim BBI   odległym zaledwie o kilkadziesiąt kilometrów od granicy polskiej. Dzięki systemowi „Bus and Fly” klienci z zachodniej Polski mogą wygodnie dotrzeć na lotnisko BBI z kilkunastu polskich miast, w tym ze Szczecina, Poznania, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Wrocławia. Południowe godziny odlotów i przylotów rejsów TAP Portugal do Berlina ułatwią klientom z zachodniej Polski dojazd i powrót z lotniska BBI. O zainteresowaniu wylotami z Berlina najlepiej świadczy fakt, że w ubiegłym roku z lotnisk berlińskich skorzystało ponad 2 mln Polaków.

„Rejsy z nowego lotniska BBI to dobre uzupełnienie istniejących już połączeń z Polski. Bedziemy przy wsparciu Berlin Airports promować nowe połączenie TAP Portugal z Berlina do Lizbony w zachodniej Polsce. Na maj planujemy wspólne prezentacje w Szczecinie, Poznaniu 
i Wrocławiu” mówi Marek Sławatyniec, szef firmy Aviareps SA, reprezentującej TAP Portugal w Polsce.
W sezonie letnim TAP Portugal oferuje codzienne połączenia na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa.
Rejsy pozwalają na dogodne przesiadki w Warszawie na rejsy code-share LO/TP z/do wszystkich polskich portów regionalnych.

We współpracy z LOTem, TAP oferuje również atrakcyjne taryfy z wszystkich polskich portów regionalnych (Kraków, Katowice, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Rzeszów, Poznań) do Lizbony oraz innych miast w Portugalii, w tym na Maderze i na Azorach, a także do Brazylii, Wenezueli, Nowego Jorku i Miami.

Portugalska linia objęła pasażerów lecących z Polski do Brazylii a także do Miami i Nowego Jorku programem BOM DIA LISBOA (Dzień Dobry Lizbono). Otrzymują oni bezpłatny nocleg w Lizbonie w przypadku, gdy nie mają zapewnionego połączenia tego samego dnia. Usługa zawiera zakwaterowanie w jednym z lizbońskich hoteli, śniadanie oraz transfer lotnisko-hotel-lotnisko.
Usługa dostępna jest dla pasażerów posiadających bilet na trasie z Polski (via/ Warszawa oraz Lizbona) do Miami, Nowego Jorku (lotnisko Newark) lub dowolnego portu w Brazylii, obsługiwanego  przez TAP Portugal. Rezerwacje hotelowe zakładane są w biurze TAP Portugal w Warszawie.

Portugalski przewoźnik oferuje połączenia z Warszawy i wszystkich polskich portów regionalnych (w formule code-share z LOTem  - Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Katowice, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Wrocław) do kilkudziesięciu portów na czterech kontynentach. Posiada największą spośród wszystkich linii europejskich siatkę połączeń do Brazylii. Obejmuje ona trzy lotniska w Rio de Janeiro oraz Sao Paulo, Brasilię, Recife, Salvador da Bahia, Natal, Belo Horizonte, Porto Allegre, i Fortalezę.
TAP Portugal uhonorowany został trzykrotnie, w roku 2009, 2010 oraz 2011, prestiżową nagrodą dla najlepszej linii lotniczej na trasach między Europą a Ameryką Południową.

TAP Portugal posiada wyjątkową siatkę połączeń, dzięki której można zwiedzić całą Portugalię kontynentalną (Lizbona, Porto, Faro/Algarve) oraz jej wyspy (Madera, Azory), a  także dotrzeć do wielu atrakcyjnych portów w Afryce, w tym na Wyspy Zielonego Przylądka (Sal), Wyspy Św. Tomasza (Sao Tome), Angoli (Luanda), Maroka (Casablanca), Senegalu (Dakar), Mozambiku (Maputo) oraz Mali (Bamako).

TAP Portugal jest członkiem STAR Alliance, a za loty TAP Portugal przysługują mile w programie Miles & More!

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie