Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Tanie noclegi na długi weekend

9 maja 2005

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym tekstem na temat wyjazdów na długi majowy weekend. Dzisiaj przejrzeliśmy ofertę tanich miejsc noclegowych w miastach, do których latają z Polski tanie linie lotnicze. Tak jak wczoraj opisujemy cztery miasta: Londyn, Rzym, Pragę i Lizbonę.

Be Sociable, Share!


 • Tanie przeloty
 • Tanie noclegi
 • Tanie wypożyczalnie samochodów.

  Wczoraj opisywaliśmy oferty tanich przewoźników do czterech europejskich miast: Londynu, Rzymu, Pragi i Lizbony(czytaj). Dzisiaj, kiedy już wiemy jak i za ile możemy się tam dostać, porównujemy ceny noclegów w dostępnych, niedrogich hostelach, kwaterach studenckich i małych hotelach.

  Kiedy już rozpakujemy bagaże, zaczniemy zastanawiać się jak najwygodniej wybrać się na wycieczkę po okolicy. Dlatego jutro zaprezentujemy porównanie najtańszych ofert wynajmu samochodów w tych czterech miastach.

  Hostel to placówka, którą można umieścić w połowie drogi między schroniskiem młodzieżowym a hotelem. Zwykle hostel oferuje te same udogodnienia, które daje hotel, ale korzysta z nich więcej osób, tak jak w schronisku. Hostel to doskonałe miejsce noclegowe dla młodych osób, które chcą wybrać się w podróż za niewielkie pieniądze. Ale można w ich ofercie znaleźć nawet odrobinę luksusu.

  Londyn
  Przeszukaliśmy bazę hosteli w Londynie z niedrogimi miejscami noclegowymi. Hostele, które udało nam się znaleźć posiadają jeszcze wolne miejsca noclegowe od środy 25 maja do soboty 28 maja. Wspólną cechą hosteli jest brak pokoi jednoosobowych. Można jednak znaleźć takie miejsca, w których są dostępne pokoje dwuosobowe. Jednakże cechą charakterystyczną dla hostelu jest to, że nocuje się tam w pokojach wielosobowych. Takie też miejsca jest najłatwiej znaleźć. W Londynie ceny noclegów po przeliczeniu na złotówki zaczynają od 63 zł. Najtańsza oferta jaką udało nam się odszukać to cztery noce w pokoju sześcioosobowym za niecałe 330 zł. Hotel przy Cromwell Road 149 oferuje także pokoje dwu, cztero, i ośmioosobowe, jednak jedynie w sześcioosobowym były jeszcze dostępne wolne terminy w dniach 25 – 28 maja.

  Hotel Backpackers ma w zanadrzu cztery majowe noce w czteroosobowym pokoju w sumie za 367 zł. Taki sam pobyt w pokoju dziesięcioosobowym to wydatek nieco ponad 300 zł. Idealne dla podróżujących samotnie.

  Długi majowy weekend z noclegiem w „czwórce” w hotelu Aston Hyde Park kosztuje 430 zł. Dostępny jest jeszcze pobyt w „szóstce” po nieco ponad 101 zł za noc, a więc w sumie za 405 zł.

  Niestety wiele z tanich hosteli wymaga by dokonać rezerwacji na co najmniej 7 dni. Jeśli więc ktoś zamierza przedłużyć swój pobyt aż do wtorku, to propozycja dla niego idealna. Tym bardziej, że znaczna część takich hosteli ma jeszcze wolne miejsca nawet w pokojach jednoosobowych. Np. noc w „jedynce” w Northbrook Lodge kosztuje 126,65 zł, a za 4 noce zapłacimy 506, 62.

  Za taki sam pobyt w Ashley House zapłacimy jedynie niecałe 380 zł. W tym jednak wypadku może się zdarzyć, że rezerwując miejsce w pokoju czteroosobowym zostaniemy przerzuceni nawet do „szesnastki”.

  Z kolei Astor Quest oferuje noclegi już od 80 zł. Należy jednak pospieszyć się z rezerwacją, bo jest to niezykle popularne miejsce. Nam udało się znaleźć cztery wolne noce po 107 zł w pokoju czteroosobowym. Za cały pobyt płacimy więc 430 zł.

  Tylko 12 zł więcej zapłacimy w Smart Camden Hostel położonym nieco dalej od centrum. Tam jednak można znaleźć jeszcze wolne terminy w większych pokojach, nawet za 80 zł za nocleg.

  Co zrobić jeśli marzą nam się warunki bardziej komfortowe niż nocowanie w wieloosobowym pomieszczeniu? Smart Hyde Park View oferuje miejsca noclegowe w pokojach dwu i jedno osobowych po ok. 200 zł. Niestety jedyne wolne noclegi są jeszcze w środę i czwartek (25 i 26 maja). Cóż, potem można przenieść się do pokoju sześcioosobowego za 100 zł za noc. I w takich widełkach lokują ceny tej klasy hosteli.

  Natomiast są dostępne także nieco droższe hostele. Np. noc w Hotelu Gregorian w pokoju dwuosobowym kosztuje 300 zł. Za 4 dni pobytu dla dwóch osób zapłacimy więc 2400 zł.

  Najdroższa oferta jaką udało nam się znaleźć to Hotel Sydney House Chelsea, gdzie pojedyncza noc w pokoju dwuosobowym kosztuje 569 zł, a w „jedynce” aż 949 zł. Niestety, nie można spędzić tam całego długiego weekendy, ponieważ część miejsc już została zarezerwowana.

  Rzym
  W odróżnieniu od Londynu, ceny noclegów w Rzymie są nawet dwukrotnie niższe. Więcej jest także wolnych miejsc w dniach 25-29 maja. Nie oznacza to jednak, że tak zostanie do ostatniego dnia. Raczej należy się spodziewać, że wraz z upływem czasu ofert będzie coraz mniej.

  Najtańsze noclegi w wieloosobowych pokojach można znaleźć nawet za 30 zł za noc. Nam udało się nawet wypatrzeć miejsca, gdzie nocleg w pokoju jednoosobowym kosztował ok. 40 zł. Np. cztery weekendowe noce spędzone w Plus Camping Tourist Village to wydatek ok. 120 zł w pokoju dwuosobowym. Z kolei Plus Camping Roma oferuje cztery dni w „dwójce” w sumie za 171 zł. To są oferty najtańsze. Na szczęście w Rzymie można spotkać dziesiątki małych hotelików i studenckich hosteli, w których ceny są porównywalne, a przy tym zachowany standard turystyczny. Enjoy Hostel ma do dyspozycji pokoje wieloosobowe od 64 zł za noc. Takie ceny obowiązują w większości rzymskich hosteli. W większości z nich miejsca noclegowe na długi weekend są jeszcze dostępne. Należy jednak decyzję o rezerwacji ponaglić, ponieważ hostelowe zasoby będą topniały z dnia na dzień. Hostel Roma Inn ma do dyspozycji już tylko miejsca w pokojach siedmioosobowych za ok. 94 zł za noc. Italy Inn – 68 zł za noc, a Yellow House – 77 zł.

  Najdroższą ofertę jaką znaleźliśmy miał Hotel Raphael - ponad 900 zł za noc w pokoju dwuosobowym. Podobnie jednak jak w Londynie, najdroższe miejsca już zostały zajęte.

  Praga
  Wybór niedrogich miejsc noclegowych jest tutaj i wiele uboższy niż w Rzymie i Londynie. Jest jednak na tyle duży, by można było wybrać coś niedrogiego na weekendowy wypad do stolicy Czech. Ceny w Pradze porównywalne są z rzymskimi, przynajmniej jeśli chodzi o najtańsze oferty. Najtańsze noclegi jakie udało nam się wyszukać zaczynają się od 35 zł za noc. Np. w hotelu Clown and Bard najtańszy jest pobyt w dużej sali dla 36 osób. I niestety, tylko taki jest jeszcze dostępny – noclegi w mniejszych pokojach już zostały sprzedane. Cztery doby w takiej dużej sali to jedyne 143, 37 zł. Znacznie lepiej zamówić noclegi w sali sześcioosobowej w hostelu Heaven. Taki pobyt to wydatek 166, 74 zł, a więc niewiele więcej. Niestety podróżni pragnący zasmakować bardziej intymnej atmosfery będą musieli wydać więcej. Także powinni pospieszyć się z rezerwacją, bowiem w Pradze już teraz ciężko o niedrogi pokój dla jednej bądź dwóch osób. Im bliżej końca maja, tym będzie trudniej.

  Nam udało się znaleźć ofertę hostelu Private Ila B&B. Tutaj za weekendowy cztery noce dla dwóch osób zapłacimy niecałe 690 zł. O noclegi w takich warunkach i za taką cenę jest jednak coraz trudniej. Np. w hotelu Travel Club taka sama oferta kosztuje 632,45 zł, ale hotel powoli już się zapełnia.

  Wolne miejsca posiada jeszcze Excel Cty, hotel z prawdziwego zdarzenia. Nie ma w nim wieloosobowych sal, a najtańszy nocleg w dwuosobowym pokoju kosztuje ok. 70 zł (trzeba jednak wykupić dwa miejsca). Cztery noce w „jedynce” to 460 zł (po 115 zł za noc).

  Jak widać Praga oferuje mniejszy niż Londyn i Rzym wachlarz najtańszych, studenckich hosteli. Jeśli wybieramy się do Pragi na długi weekend, nie zależy nam na komforcie i chcemy nasz wyjazd uczynić jak najtańszym, nie ma co zwlekać z rezerwowaniem miejsc. Im szybciej to zrobimy, tym lepiej. Za kilka może się okazać, że tanich miejsc noclegowych zostało niewiele.

  Znacznie lepiej wygląda sytuacja jeśli chodzi o wybór niedrogich rodzinnych hoteli, idealnych na wypad dla dwóch osób. Możemy bez trudu znaleźć hotel, a za cały weekend dla dwóch osób zapłacić poniżej 500 zł.

  Lizbona
  To ciekawe miejsce na spędzenie długiego majowego weekendu. Jednak jak bilety lotnicze do stolicy Portugalii nie należą do najtańszych oferowanych przez tanie linie lotnicze, tak oferta niedrogich hosteli jest tutaj najuboższa ze wszystkich prezentowanych przez nas miast. Jednak, ci którzy odwiedzili to magiczne miasto przyznają, że warto wydać nieco więcej, ale za to spędzić niezapomniane i wyjątkowe chwile, nie do uchwycenia gdzie indziej.

  Niestety by w pełni rozkoszować się niezwykłą urodą Lizbony należy jak najszybciej zdecydować się na wyjazd. Niedrogich miejsc noclegowych ubywa z dnia na dzień.

  Najtańsze miejsca jakie znaleźliśmy, kosztują od 65 zł za noc w hostelu Lisbon Lounge. Ale dostępne są jedynie 3 noce (od 25 do 27 maja) w pokoju sześcioosobowym. Taki pobyt kosztuje niecałe 60 USD.

  Za 36 dolarów za noc można jeszcze zarezerwować miejsce w pokoju jednoosobowym w Hospedaria Verde Esperanca, ale tutaj nie ma już wolnych miejsc w środę 25 maja. Za 3 dni od czwartku do niedzieli zapłacimy 108 dolarów.

  Sporo wolnych miejsc jest jeszcze w Don Sancho I, gdzie nocleg w „piątce” kosztuje 30 dolarów, a najdroższa jest noc w pokoju jednoosobowym – prawie 80 dolarów.

  Weekend dla dwóch osób w średniej klasie hotelu to wydatek 50-60 dolarów za noc od osoby. W Hotelu Internacional taki pobyt kosztuje w sumie niecałe 454 USD.

  Lizbona nie może konkurować z Pragą, Rzymem i Londynem jeśli brać pod uwagę najtańsze hostele. Jednocześnie jednak nie doszukaliśmy się tam wybitnie drogich miejsc noclegowych. Najdroższa oferta jaką znaleźliśmy to hotel Vip Arts, gdzie doba w pokoju jednoosobowym kosztuje niecałe 132 dolary, a w dwójce – prawie 66 dolarów. Weekendowy pobyt dla dwóch osób w tym hotelu to wydatek ok. 530 dolarów.

  Jak widać oferta noclegowa hosteli w całej Europie jest bardzo zróżnicowana. Można znaleźć tani pokój za kilkadziesiąt zł, ale można także wydać kilkaset zł za noc w prawdziwym apartamencie. Dzięki temu, że jest to tak bogata oferta, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Z usług hosteli mogą korzystać zarówno studenci, którzy przemierzają Europą z plecakiem i nie straszne im spanie na materacu w wieloosobowej sali, jak również rodziny z dziećmi, które szukają cichego miejsca na weekendowy odpoczynek.


  PK

 • Be Sociable, Share!

  Wizyt: 22 300

  Tagi:

  Podobne wpisy

  Komentarze

  *

  Przyloty Warszawa Okęcie