Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Porty lotnicze - Aktualności

Tanie linie w Rzeszowie

Tanie linie w Rzeszowie

1 kwietnia 2005

Władze Portu Lotniczego Rzeszów w Jasionce prowadzą rozmowy z tanim europejskim przewoźnikiem w sprawie uruchomienia lotów do Londynu. Negocjacje trwają już od kilku miesięcy. Nazwa linii jest jednak wciąż trzymana w tajemnicy.

Be Sociable, Share!


Jak nieoficjalnie dowiedziała się Gazeta Wyborcza, tym tajemniczym przewoźnikiem jest Ryanair. Jednak zarówno władze portu jak i przedstawiciele linii nie komentują tych spekulacji.

Wiadomo jednak, że pierwsze loty planowane są już na jesień. Wcześniej musi zakończyć się modernizacja lotniska, w tym wydłużenie pasa startowego. Oprócz modernizacji musi zostać kupiony potrzebny do obsługi większego niż dotychczas ruchu pasażerskiego sprzęt, m.in. autobusy płytowe, schody.

Aby tanim liniom opłacało się wejście do portu, ich samoloty muszą być zapełniane co najmniej w 80 proc. Władze portu i regionu wciąż zastanawiają się czy w Rzeszowie i okolicach znajdą się chętni do podróżowania samolotem.

Dlatego pasażerów mają skusić wyjątkowo niskie ceny. Bilet z Rzeszowa do Londynu kosztowałby od 40 do 60 euro. Dla porównania podróż LOT-em na tej samej trasie to 2 tys. zł, a autobusem ok. 500 złotych w obie strony.

Połączenie z Londynem to także szansa dla regionu. „Biura turystyczne w naszym województwie chętnie zajmą się np. londyńczykami, zorganizują im zwiedzanie regionu, nawet wypad na Ukrainę czy Słowację. Ale pojedynczych biur nie stać na promocję w każdym zachodnim kraju – uważa Wiesław Piątek z Centrum Usług Turystycznych w Rzeszowie. Lotnisko w Jasionce będzie także atrakcyjne dla Ukraińców wyjeżdżających na Zachód.

Na razie władze Rzeszowa przygotowują kampanię promocyjną, żeby zachęcić zachodnich turystów do odwiedzania województwa podkarpackiego. Na początek będzie to zamieszczenie informacji o regionie na stronie internetowej Ryanaira.

PK na podst. Gazety Wyborczej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 441

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie