Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Tanie linie Ryanair – opłata za ponowne wydrukowanie karty pokładowej

Tanie linie Ryanair – opłata za ponowne wydrukowanie karty pokładowej

24 stycznia 2011

W związku z ostatnimi doniesieniami prasowymi o pobieraniu przez tanie linie Ryanair opłat za ponowne wydrukowanie karty pokładowej na lotnisku, firma wydała oświadczenie

Be Sociable, Share!


W oświadczeniu z dnia 18 stycznia 2011 czytamy, że firma linie lotnicze Ryanair zleciły złożenie apelacji w Sądzie Handlowym w Barcelonie w związku z zeszłotygodniowym wyrokiem. Przypomnijmy, że wyrok wydany przez hiszpański sąd uznał za niezgodne z prawem praktyki firmy Ryanair polegające na pobieraniu opłaty w wysokości 10 € za ponowne wydanie karty pokładowej.

Zdaniem linii lotniczych Ryanair jej pasażerowie rezerwując bilet wyrażają zgodę na odprawę online oraz na samodzielne wydrukowanie własnych kart pokładowych. Idąc tym tokiem rozumowania, pasażer, który przybędzie na lotnisko bez kart pokładowej nie jest uprawniony do odlotu, a przewoźnik nie ma obowiązku zapewnienia dodatkowej karty pokładowej.

Jeśli w orzeczenie sądu zostanie podtrzymane po apelacji, firma Ryanair zapowiada zniesienie opłat za ponowne drukowanie karty pokładowej i zaprzestanie całkowicie wydawania takiej karty na lotnisku. W konsekwencji czego pasażerowie, którzy przybędą na lotnisko bez tego dokumentu nie będą w stanie przejść przez kontrolę bezpieczeństwa i wejść na pokład samolotu.

 

/ME/ na podstawie www.ryanair.com

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie