Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Tanie linie odbierają pasażerów PKP

12 kwietnia 2007

Kolej przegrywa konkurencję z tanimi liniami lotniczymi. Coraz więcej osób zamiast tłoczyć się w brudnych wagonach, woli polecieć samolotem. Jest taniej, wygodniej i szybciej. Eksperci twierdzą, że wkrótce ceny biletów będą jeszcze niższe. Eksperci branży lotniczej uważają, że w najbliższych latach ceny biletów w połączeniach krajowych znacznie się zmniejszą. LOT i Direct Fly, dwaj przewoźnicy latający na trasach krajowych, już od kilku miesięcy mówią o współpracy.

Be Sociable, Share!


Polski rynek lotniczy jest jednym z najszybciej rozwijających się w całej Europie. W ubiegłym roku liczba pasażerów na naszych lotniskach zwiększyła się o ponad 30 proc. Jak wynika z najnowszych danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Polacy latają nie tylko na trasach międzynarodowych, ale coraz chętniej wsiadają na pokłady krajowych samolotów. W 2006 r. między poszczególnymi miastami podróżowało już blisko 935 tys. osób.

Niebawem mają pojawić się nowe linie lotnicze obsługujące trasy krajowe, dzięki czemu obniżone zostaną ceny biletów. W Urzędzie Lotnictwa Cywilnego jest już zatwierdzony rozkład lotów na trasie Warszawa – Gdańsk i Warszawa – Wrocław linii Austrian Airlines.

Przewozy krajowe realizowane są na razie przez Eurolot (spółkę-córkę LOTu) i prywatną firmę Direct Fly. Ta ostatnia działa na polskim rynku od kwietnia 2004 r. Dotychczas jej samolotami poleciało ponad 25 tys. osób.

/KY/ na podstawie Życia Warszawy

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 904

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie