Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Tanie linie lotnicze Ryanair likwidują 18 połączeń w marcu 2011 roku

Tanie linie lotnicze Ryanair likwidują 18 połączeń w marcu 2011 roku

21 lutego 2011

Tani przewoźnik Ryanair zamyka 18 połączeń z hiszpańskiego lotniska Barcelona Girona. Wśród zlikwidowanych są dwie trasy do Polski: Gdańsk i Szczecin

Be Sociable, Share!


Nie tak dawno, bo w grudniu 2010 roku, linie lotnicze Ryanair ogłosiły przedłużenie umowy z lotniskiem Barcelona/Girona o 5 kolejnych lat. Jednak kiedy w Katalonii do władzy doszedł nowy rząd, pierwsze co uczynił to anulował zawarte porozumienie. Skutkiem tego jest zamknięcie do końca lutego 2011 roku aż 18 tras, a 17 kolejnych będzie kursowało w mniejszym zakresie.


Wśród likwidowanych tras jest istniejące połączenie do Gdańska i do Szczecina, którego otwarcie było planowane na marzec 2011r. Rzadziej będą kursować samoloty na trasie do Poznania i Wrocławia.


Pięć samolotów Ryanaira, które obecnie mają bazę na lotnisku w Gironie zostanie przeniesionych w inne miejsce w Europie. Z 64 tras planowanych na rok 2011 18 zostanie zupełnie zlikwidowanych, a 17 będzie kursowało z mniejszą częstotliwością. Redukcje oznaczają w sumie 100 lotów mniej tygodniowo. Linie lotnicze Ryanair oceniają, że oznacza to również utratę około 1700 miejsc pracy w lokalizacjach gdzie nie będą kursować jej samoloty.


Zlikwidowane połączenia z lotniska Barcelona /Girona:


 1. Aarhus

 2. Düsseldorf-Weeze

 3. Gdańsk

 4. Lubeka-Hamburg

 5. Ibiza

 6. Kristianstad

 7. Lanzarote

 8. Londyn Gatwick

 9. Lille

 10. Madryt Barajas

 11. Oslo Torp Sandefjord

 12. Perugia

 13. Plovdiv

 14. Poitiers

 15. Sewilla

 16. Szczecin Goleniów

 17. Teneryfa South Airport

 18. Sztokholm Vasteras

Z mniejszą częstotliwością samoloty linii Ryanair będą kursować na następujących trasach: Alghero Sarydnia, Birmingham, Bolonia, Bratysława, Eindhoven, Frankfurt-Hahn, Göteborg Landvetter, Badenia-Karlsruhe, Liverpool, La Valetta Malta, Marrakesz, Memmingen-Allgäu, Pescara, Poznań, Wrocław, Sztokholm Skavsta, Wenecja Treviso.


/ME/ na podstawie www.whichairline.com

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie