Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Air Italy nowości

Tanie linie lotnicze Air Italy

13 marca 2007

Air Italy to tanie linie lotnicze, które pojawiły sie na rynku po raz pierwszy w latach ’90. Nieudany start nie zniechęcił jednak Kapitana Giuseppe Gentile do ponownego wkroczenia na rynek w roku 2005. Drugie podejście okazało się sukcesem.

Be Sociable, Share!


26 Maja 2005, Enac (Ente Nazionale Aviazione Civile – Stowarzyszenie Włoskiej Awiacji Cywilnej) nadało przewoźnikowi oficjalną licencję; lot inauguracyjny odbył się trzy dni później na trasie Turyn – Budapeszt.
Głównym założeniem Air Italy jest skupienie się na lotach międzynarodowych i międzykontynentalnych typu czarter oraz stopniowy rozwój sieci regularnych lotów pasażerskich. Niezawodność w działaniach oraz ostrożna polityka finansowa były dla przewoźnika od zawsze wyznacznikiem sukcesu.


Firma, wzorując się na Europejskich konkurentach budowała swoją pozycję na punktualności i niezawodności. Pierwszą maszyną, która latała pod banderą włoskiego przewoźnika był zakupiony 25 Maja 2005 niewielki samolot pasażerski dający również możliwość przetransportowania ładunku. Air Italy odbywała swoje pierwsze starty z lotnisk Milan Malpensa, w Weronie i Rzymie, ale od lata 2005, logo przewoźnika można zobaczyć na większości Włoskich pasów startowych,


Firma zamknęła swój drugi rok na rynku (trwał on tylko 10 miesięcy) z 51 milionami € obrotu, i zyskiem netto w wysokości 0.2 Miliona €.
Koniec roku 2006 wiązał sie z kolejnymi dużymi inwestycjami. Air Italy musiało stawić czoła wydatkom rzędu 40% kapitału, które miał pokryć Fundusz „Sinergia con Imprenditori” – Fundusz Współdziałania w Biznesie, opracowany i założony przez Gianfilippo Cuneo. Plan przewidywał inwestycję 30 milionów Euro na przełomie najbliższych 4 lat.
 
Cały koncept polegał na rozwoju technologicznym i logistycznym Firmy, aby mogła ona konkurować z przewoźnikami Europejskimi oraz miał przygotować AirItaly do wejścia na rynek tanich linii lotniczych. Po wdrożeniu tego programu, Air Italy, stawia sobie za cel osiągnięcie obrotów, szacowanych na blisko 300 milionów Euro (w ciągu najbliższych 3 lat), co szacunkowo daje ok 2 milionów przewiezionych pasażerów oraz zapewnia przychody porównywalne z konkurencją.


Na chwilę obecną, pod banderą Air Italy lata:
3 samoloty Boeing 757–200ER
2 samoloty Boeing 767–300ER, (z czego jeden na stałe lata poza granicami kraju).


Firma spodziewa się odbioru kolejnych 2 samolotów Boeing 737-300, które dotrzeć mają pod koniec marca i obsługiwać będą połączenia międzynarodowe w obrębie Europy, startując z lotniska w Weronie.


Więcej danych znaleźć można na www.airitalia.eu, gdzie dokonać można również rezerwacji online.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 7 087

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie