Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Połączenia

Tanie linie, letni rozkład i nowe kierunki

11 listopada 2013

Ledwie wprowadzono zimową siatkę połączeń, a linie już dzielą się informacjami na temat letniego rozkładu. Prawdopodobnie pojawi się w nich kilka nowych kierunków, ale nie należy spodziewać się rewolucji w ofercie przewoźników.

Be Sociable, Share!


Ledwie wprowadzono zimową siatkę połączeń, a linie już dzielą się informacjami na temat letniego rozkładu. Prawdopodobnie pojawi się w nich kilka nowych kierunków, ale nie należy spodziewać się rewolucji w ofercie przewoźników.
Kiedy przewoźnicy wprowadzali zimowy rozkład lotów, typowo wakacyjne połączenia zostały zawieszone. Chociaż zmiany wprowadzono niedawno, linie lotnicze zaplanowały już ogólny kształt letniej siatki połączeń, która zostanie wprowadzona na przełomie marca i kwietnia.

Powrót zawieszonych kierunków Ryanaira

Chociaż przedstawiciele Ryanaira nie potwierdzają tej informacji, do letniego rozkładu lotów powróci prawdopodobnie kilkanaście tras z Polski, które zostałyzawieszone na początku listopada. Chodzi o takie połączenia jak m.in.: Kraków-Göteborg, Lublin-Liverpool czy Wrocław-Malmö.

Chociaż na potwierdzenie powrotu tych kierunków będzie trzeba jeszcze poczekać, wiadomo już, że w letnim rozkładzie irlandzkiego przewoźnika znajdzie się łącznie ok. 1,6 tys. tras z 29 krajów. Wiadomo również, że pasażerowie latający z krakowskich Balic i warszawskiego Modlina wiosną otrzymają do wyboru łącznie pięć nowych tras. – Z Krakowa i Warszawy będzie można polecieć do Shannon, a z Warszawy również do Alicante i Salonik. Pojawią się również połączenia krajowe do Gdańska i Wrocławia – wylicza Katarzyna Gaborec z Ryanaira.

Wizz Air dodaje samoloty

Węgierski Wizz Air, największy konkurent Ryanaira, również zapowiedział zmiany w letnim rozkładzie lotów. Łącznie znajdzie się w nim 280 kierunków z 35 krajów. Wizz Air zapowiada 14 nowych tras. Dokąd? Tego na razie nie wiadomo. Linia zapowiada jednak zwiększenie częstotliwości na istniejących już trasach. Od końca marca między Warszawą a londyńskim Luton będą kursowały trzy samoloty dziennie. Tyle samo razy maszyny będą kursowały do Luton z Bukaresztu. Z Budapesztu cztery razy, a z Wilna dwa.

Info: wyborcza.pl

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie