Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Tanie linie chętniej otwierają połączenia z Warszawy

27 marca 2008

W najbliższy weekend zaczyna obowiązywać letni rozkład lotów, a z nim pojawią się nowe połączenia z Warszawy. Tanie linie zdecydowały się na uruchomienie stąd nowych tras, mimo wysokich opłat lotniskowych i bałaganu przy rozbudowie Okęcia. Najwięcej nowości ucieszy pasażerów wyjeżdżających z Polski do pracy. Są też ciekawe oferty dla wybierających się na wakacje czy na długie weekendy.

Be Sociable, Share!


Wciąż rośnie liczba pasażerów, korzystających z usług tanich przewoźników lotniczych. Jednak Okęcie wyraźnie odstaje od innych lotnisk pod względem udziału klientów tanich linii w ogólnej liczbie podróżnych. W roku 2006 było to 28 proc, natomiast w 2007 r. ich liczba zwiększyła się zaledwie do 29 proc. Dla przykładu, w Krakowie czy Katowicach tanimi liniami lata ponad połowa pasażerów.

Rozwój tanich linii w Warszawie spowalniają, przede wszystkim, wysokie opłaty lotniskowe. Do otwierania nowych tras nie zachęca także tłok w terminalu Etiuda oraz opóźnienia z oddaniem drugiego terminalu. Poza tym, Okęcie nie stara się o nowych przewoźników tak, jak robią to porty regionalne. 


Jednak od kilku miesięcy tłoki na Etiudzie nieco się zmniejszyły. Teraz z budynku korzystają tylko pasażerowie odlatujący z Warszawy, natomiast podróżni przylatujący do stolicy tanimi liniami są obsługiwani na Terminalu 2. 


Możliwe, ze właśnie to zachęciło przewoźników do uruchomienia nowych połączeń. Linie Norwegian od czerwca będą latały do Trondheim w Norwegii oraz do chorwackiego Splitu. Wizzair od początku kwietnia będą zabierały pasażerów do portu im. Robin Hooda Doncaster-Sheffield w środkowej Anglii. Brytyjski przewoźnik BmiBaby pod koniec maja wystartuje z rejsami do Birmingham. Włoski przewoźnik Volare wraca do Warszawy z połączeniem do Mediolanu, które rozpocznie na początku kwietnia.


Jednak kilku przewoźników zawiesi połączenia z Okęcia. Centralwings rezygnuje z rejsów do Lille i Manchesteru, poszerzając w tym samym czasie, swoją ofertę czarter-mix. Indywidualni pasażerowie będą mogli wykupić bilety w samolotach czarterowych, lecących m.in. do Katanii na Sycylii, na grecką wyspę Rodos oraz do Faro w Portugalii.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 476

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie