Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Tanie linie będą się rozwijać

5 stycznia 2005

Duże porty będą się rozwijać, zwiększy się liczba podróżnych. Kłopotów mogą spodziewać się przewoźnicy autokarowi – przewiduje Andreas Bierwirther, prezes Germanwings.

Be Sociable, Share!


„Szacujemy, że wzrost liczby podróżujących samolotami może osiągnąć nawet 100 proc.” – stwierdził w wywiadzie dla Gazety Prawnej prezes niemieckiej taniej linii lotniczej, Andreas Bierwirther.

Według niego, największymi portami pozostaną Warszawa i Kraków. Te porty będą się rozwijać najszybciej. Stolica to gospodarcze serce kraju, a Kraków jest popularny ze względu na niezmierzone walory kulturalne i turystyczne.

Lotnisko w Katowicach znajduje się w gorszej sytuacji ze względu na położenie i mniejszy ruch w tym kierunku. Nie wykluczony jest rozwój lotnisk w Gdańsku i Poznaniu, choć nie będzie on tak dynamiczny jak w przypadku Warszawy i Krakowa. Ciekawym miejscem, według prezesa Germanwings, może być Łódź.

Germanwings na razie nie zamierza jednak latać do Poznania, ani Gdańska. Jednak taka możliwość jest rozważana w rozkładzie letnim. Natomiast Łódź jest atrakcyjna destynacją – to druga w Polsce aglomeracja z szybko rosnącym potencjałem gospodarczo – turystycznym.

Dla każdej linii największą i najprostszą forma dystrybucji biletów jest internet. Jednakże z powodu wciąż małego dostępu do internetu dla wielu Polaków, niemiecki przewoźnik planuje poszerzyć dystrybucję poprzez call centre oraz specjalny system Amadeus, który posiadają duże biura podróży.

Andreasa Bierwirthera uważa, że ze względu na konkurencyjne ceny tanich linii wiele przewoźników autokarowych będzie musiało skupić się na trasach, które nie są obsługiwane przez firmy lotnicze. Szansą dla nich są przewozy krajowe. Według prezesa Germanwings, za 2-3 lata w zagraniczną podróż autobusową będą wybierać się jedynie osoby, które boją się latać samolotami.

Źródło: Gazeta Prawna

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 279

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie