Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Easyjet nowości

Szybkie odprawy pasażerów easyJet

23 lutego 2006

Latając liniami easyJet wystarczy zarezerwować sobie jedynie 15 minut na odprawę przed odlotem samolotu. Taka szybka odprawa dotyczy pasażerów, którzy podróżują tylko z bagażem podręcznym a odprawę zgłoszą wcześniej przez Internet.

Be Sociable, Share!


Odprawa on-line ma wiele zalet. Przede wszystkim jest znacznie szybsza od tradycyjnej i pozwala ominąć kolejki do odprawy. Linie easyJet umożliwiają swoim pasażerom drukowanie karty pokładowej już podczas rezerwacji biletu, a nie bezpośrednio przed podróżą.
 
Pozytywne wyniki testów, przeprowadzanych na początku lutego 2006 roku, pozwoliły easyJet wprowadzić odprawę pasażerską w systemie on-line na wszystkich połączeniach oferowanych z londyńskich lotnisk: Stansted i Gatwick i Edynburga. W próbie wzięło udział ponad 15 tysięcy pasażerów. Na niektórych połączeniach aż 26% pasażerów samodzielnie odprawiło się w systemie on-line. Niebawem usługa ta będzie dostępna w całej Europie (na początku na trasach z Nottingham do Genewy i Pragi oraz z Amsterdamu do Edynburga), a do końca marca na pozostałych lotniskach w Wielkiej Brytanii (na połączeniach z Glasgow do Londynu Stansted oraz z Bristolu do Edynburga).


Pasażerowie, którzy dokonali odprawy on-line będą mogli zgłaszać się do odprawy na pokład samolotu najpóźniej na 15 minut przez planowaną godziną odlotu. 


System odpraw on-line ten został zaakceptowany przez odpowiednie władze, jednak nie zwalania pasażerów z obowiązku przejścia lotniskowych procedur bezpieczeństwa.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 115

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie