Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Tradycyjnych linii

Szef LOT straci stanowisko

Szef LOT straci stanowisko

7 marca 2007

Marek Mazur już niedługo pozostanie na stanowisku prezesa LOT. Prośby załogi nie poskutkowały i Skarb Państwa chce wyznaczyć swojego człowieka na to stanowisku. Związkowcy Polskich Linii Lotniczych LOT na spotkaniu z ministrem skarbu Wojciechem Jasińskim próbowali go przekonać, aby dał szansę obecnemu prezesowi spółki Markowi Mazurowi. Usłyszeli jednak, że nie ma możliwości, aby MSP zaakceptowało prezesa Mazura.

Be Sociable, Share!


Konflikt wokół LOT trwa już od połowy listopada ubiegłego roku. Wtedy resort starał się wprowadzić na stanowisko prezesa firmy Tomasza Dembskiego, który nie został zaakceptowany przez liczącą ponad 3 tys. osób załogę. W połowie lutego przedstawiciele pracowników w radzie nadzorczej przewoźnika wsparci przez reprezentantów syndyka Swissair wybrali na to stanowisko Marka Mazura. Resort skarbu jednak tę decyzję odrzucił.

Jutro w Sejmie będzie głosowana nowelizacja ustawy o prywatyzacji LOT. Ma ona zmienić tryb powoływania prezesa firmy. Prezes nie byłby wybierany jak dotychczas przez radę nadzorczą, lecz przez walne zgromadzenie akcjonariuszy, w którym Skarb Państwa ma bezwzględną większość.

/KY/ na podstawie Rzeczpospolitej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 725

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie