Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Ze świata

Sukcesywnie rośnie liczba lotów tanich przewoźników

4 kwietnia 2006

Grupa OAG gromadząca dane o światowym ruchu lotniczym opublikowała w poniedziałek najnowszy raport. Ponad 300 tys. lotów we wszystkich krajach świata obsłużą w kwietniu tanie linie lotnicze. Jest to dwukrotny wzrost w porównaniu z kwietniem roku 2001.

Be Sociable, Share!


Przewoźnicy niskokosztowi obsługują prawie 14 procent wszystkich lotów na świecie. Ogółem w kwietniu br. w sprzedaży będzie dostępnych 266,3 mln biletów, czyli o 2 proc. więcej niż w kwietniu 2005 r., a liczba lotów wyniesie 2,3 mln i nie zmieni się zasadniczo w porównaniu z kwietniem 2005 r.


Rośnie liczba lotów międzykontynentalnych do i z Europy – ma wynieść o 10% więcej niż w roku minionym. Nie zmieni się liczba lotów na trasach wewnątrzeuropejskich. Liczba lotów do Polski i z Polski rośnie co roku o 24%. Rynek lotniów krajowych w USA zanotuje spadek obrotów o 6 procent.


Dyrektor OAG Duncan Alexander w raporcie zaznaczył, że największym problemem z jakim borykają się tanie linie lotnicze by utrzymać niskie ceny biletów, są utrzymujące sie od dłuższego czasu wysokie ceny paliwa, które niewątpliwie mają znaczny wpływ na światowy przemysł transportu lotniczego.


 

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 595

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie