Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Strajk Lufthansa

31 sierpnia 2012

Z powodu strajku stewardów i stewardes niemieckich linii lotniczych Lufthansa odwołano w piątek dwa rejsy tego przewoźnika na trasie Warszawa-Frankfurt – poinformował PAP rzecznik warszawskiego Lotniska Chopina Przemysław Przybylski.

Be Sociable, Share!


31.08. Warszawa (PAP) – Z powodu strajku stewardów i stewardes niemieckich linii lotniczych Lufthansa odwołano w piątek dwa rejsy tego przewoźnika na trasie Warszawa-Frankfurt – poinformował PAP rzecznik warszawskiego Lotniska Chopina Przemysław Przybylski.

Stewardzi i stewardesy Lufthansy strajkowali od godz. 5 do godz. 13. Strajk we Frankfurcie nad Menem w znacznym stopniu utrudnił pracę największego niemieckiego lotniska.

Lufthansa odwołała dwa loty z Frankfurtu do Warszawy – pierwszy samolot miał lądować w Warszawie o godz. 9.05, a drugi o godz. 12.55 – powiedział Przybylski. Automatycznie odwołano także rejsy powrotne – pierwszy z godz. 9.50, a drugi z godz. 13.45.

Utrudnienia dotyczyły również pasażerów PLL LOT. Samolot tej linii, który miał wylecieć z Warszawy do Frankfurtu o godz. 10.50, był opóźniony. Do Frankfurtu poleciał trzy godziny później. Jak tłumaczył wcześniej w rozmowie z PAP Andrzej Kozłowski z biura prasowego LOT-u, opóźnienie było spowodowane strajkiem we Frankfurcie. „Lotnisko we Frankfurcie przesuwa nam sloty, czyli czas przeznaczony na lądowanie na tym lotnisku” – mówił wówczas.

Szef związku zawodowego personelu pokładowego Ufo Nicoley Baublies nazwał panujący wśród stewardów i stewardes entuzjazm dla strajku „imponującym”. „Potrzeba będzie kilku dni, zanim sytuacja na lotnisku powróci do normy” – podkreślił niemiecki związkowiec. Akcja protestacyjna potrwa do godz. 13.

Kierownictwo Lufthansy wezwało natomiast związkowców do powrotu do negocjacji. Nasza oferta jest wystarczającą podstawą do podjęcia rozmów – oświadczył rzecznik przewoźnika Klaus Walther. Zdaniem Baubliesa jego związek nie prowadzi teraz rozmów z Lufthansą.

Przed okienkami na lotnisku, w których można dokonać zmiany rezerwacji, tworzyły się od rana długie kolejki.

Miejsce strajku i jego dokładny czas zostały podane do wiadomości publicznej na sześć godzin przed rozpoczęciem akcji. Szef Ufo tłumaczył, że jego związek chciał w ten sposób uniemożliwić Lufthansie wykorzystanie „łamistrajków i personelu zastępczego”.

Trwające od 13 miesięcy negocjacje związku z kierownictwem największych w Europie linii lotniczych zakończyły się we wtorek fiaskiem. Po trzech latach bez podwyżek związkowcy domagali się 5-proc. wzrostu wynagrodzeń oraz zaprzestania zatrudniania przez Lufthansę pracowników z firm zewnętrznych. Lufthansa planuje zmianę zasad awansu pracowników, co będzie miało – zdaniem związkowców – negatywny wpływ na wysokość ich wynagrodzeń.

Do Ufo należy większość z 19 tys. stewardów i stewardes Lufthansy. Jak podkreśla dpa, jest to pierwszy strajk w historii związku zawodowego personelu pokładowego Lufthansy.

(PAP)

Be Sociable, Share!

Wizyt: 472

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie