Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Stara i zawodna Pani Ewa psuje się coraz częściej

Stara i zawodna Pani Ewa psuje się coraz częściej

28 lipca 2009

Kilku pilotów przechwala się swoją odwagą. Latałem nad Berlinem w 1942 r. – mówi pierwszy. Ja latałem nad Bagdadem w czasie Pustynnej Burzy – odpowiada drugi. Ja latam na Pani Ewie – mówi trzeci. To nie odwaga, to szaleństwo! – dziwią się dwaj pierwsi.

Be Sociable, Share!


To oczywiście dowcip, ale takie żarty piloci linii PLL LOT opowiadają o wiekowym samolocie Boeing 767, który niedawno miał problemy ze startem z Nowego Jorku. Większość z nich mówi krótko – to latający złom.

Żartobliwe określenia maszyny – Prince Edward, Papa Error, Pani Ewa – pochodzą od ostatnich liter w rejestracji: SP-LPE. „Pani Ewa” to najbardziej zawodny samolot LOTu – uważają piloci. Niedawno maszyna dwa razy próbowała opuścić Nowy Jork, ale z powodu problemów z klimatyzacją obie próby były nieudane. Samolot wystartował dopiero na drugi dzień. 


Zarówno piloci jak i mechanicy uważają, że leciwej maszyny należy się pozbyć. Stanowi nie tylko zagrożenia dla pasażerów, ale też jest już zbyt droga w utrzymaniu. Na porządku dziennym są awarie układu paliwowego.   
 
Na podstawie Gazety Wyborczej

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 426

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie