Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

STAR ALLIANCE ma już 10 lat

26 maja 2007

KOPENHAGA, Dania – 14 maja 2007 – Star Alliance, pierwszy w historii wielostronny sojusz lotniczy obchodził dziesięciolecie swego istnienia. Rozpoczął swoją działalność jako porozumienie pięciu podobnie myślących linii lotniczych, a dziś skupia 17 linii przewożących ponad 406 milionów pasażerów rocznie do 855 miast w 155 krajach.

Be Sociable, Share!


„Stawiliśmy czoła wielu sceptykom, którzy postrzegali nas jako chwyt marketingowy, mający przetrwać nie dłużej niż dwa lata”, stwierdził Jaan Albrecht, Dyrektor Zarządzający Star Alliance. „Dziś niemal 30 procent osób podróżujących samolotami na świecie korzysta z usług przewoźników należących do naszego sojuszu. Z perspektywy branży jako całości zaś, dwie trzecie wszystkich podróżnych lata samolotami jednego z trzech sojuszy lotniczych”.

Star Alliance nie traktuje swych urodzin jako okazji do świętowania sukcesów ostatnich dziesięciu lat, ale raczej jako możliwości spojrzenia w przyszłość.


Pozycjonowanie nowej marki
Sojusz rozpoczyna pozycjonowanie nowej marki odzwierciedlającej zmieniające się potrzeby globalnych podróżnych.
Wypowiadając się na temat tej zmiany, Jaan Albrecht stwierdził: „sojusze mają nie tylko na celu tworzenie sieci połączeń, ale pomaganie ludziom w poruszaniu się po całym globie. Dlatego z dumą ogłaszam nasz nowy slogan: ‘The way the Earth connects’”.
Pozycjonowanie nowej marki będzie wsparte kampania reklamową podkreślającą rolę mowy ciała w biznesie oraz znaczenie dostrzegania tych sygnałów w trakcie bezpośrednich spotkań.


Współpraca w dziedzinie ochrony środowiska
Jednocześnie, pod szyldem „Biosphere Connections”, Star Alliance rozpoczyna współpracę ze znanymi organizacjami działającymi na rzecz środowiska naturalnego: UNESCO-MAB, Światową Unią Ochrony Przyrody (World Conservation Union – IUCN) oraz Konwencją Ramsarską.
Zdaniem Dyrektora Zarządzającego Star Alliance, Jaana Albrechta, „program ‘Biosphere Connections’ świadczy o zaangażowaniu Star Alliance we wsparcie działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz konstruktywne i pozytywne równoważenie biosfery. Z największą przyjemnością nawiązujemy tę współpracę z tak szanowanymi i znanymi na arenie międzynarodowej organizacjami”.


Promocja dla klientów


 Wreszcie, z dziesiątych urodzin sojuszu skorzystają również jego klienci. Osoby, które w okresie od teraz do listopada będą podróżowały korzystając z usług jednej z siedemnastu linii należących do sojuszu i posługując się biletami kwalifikowanymi do udziału w konkursie mogą co miesiąc wygrać różne niezwykłe nagrody a także będą miały szansę zdobyć główną nagrodę tworząc podróż swych marzeń dla dwóch osób poprzez wybranie pięciu spośród listy dziesięciu kierunków docelowych obsługiwanych przez Star Alliance. Nowa Zelandia, Japonia, Szwecja i Afryka Południowa to tylko niektóre z kuszących przykładów. Podróż odbędzie się pierwszą klasą, samolotami linii lotniczych należących do sojuszu. Nagroda obejmuje także noclegi i różne rozrywki, a także kartę VISA z kredytem 5 tysięcy dolarów.


Na zakończenie konferencji Jaan Albrecht stwierdził: „Minęło 10 lat, a nasz sojusz wcale się nie zestarzał. Kiedy nasza rodzina nieustannie powiększa się pod względem rozmiaru i doświadczeń, każdy nowy członek wnosi świeże pomysły i entuzjazm, a to sprawia, że ciągle jesteśmy młodzi i otwarci na przyszłość”.


Informacja o Star Alliance:
 Sieć Star Alliance stworzono w 1997 roku jako pierwszy, prawdziwie globalny sojusz lotniczy oferujący klientom możliwość dotarcia do każdego punktu na świecie oraz wygodną podróż. Star Alliance zdobywał nagrody dla najlepszego sojuszu lotniczego – w latach 2003 oraz 2006 od Business Traveller Magazine, zaś w latach 2003 i 2005 od Skytrax. Linie lotnicze należące do sojuszu to: Air Canada, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, bmi, Polskie Linie Lotnicze LOT, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, Spanair, SWISS, TAP Portugal, THAI, United oraz US Airways. Przewoźnicy regionalni należący do sojuszu – Adria Airways (Słowenia), Blue1 (Finlandia) oraz Croatia Airlines (Chorwacja) – pozwalają zwiększyć jego zasięg. Wyrażono zgodę na poszerzenie sojuszu o Air China, Shanghai Airlines oraz Turkish Airlines, które wkrótce staną się jego członkami. W sumie sieć Star Alliance oferuje ponad 16 tysięcy lotów dziennie, do 855 miast w 155 krajach.Źródło: flysas.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 028

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie