Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Spółka bez siedziby i majątku

23 stycznia 2005

Spółka Ager, która ma ratować Air Polonię, nie ma właściwie swojej siedziby. Pod adresem, gdzie jest zarejestrowana, nikt o takiej firmie nie słyszał. „Dopiero budujemy tam swój biurowiec” – broni się prezes spółki, Stanisław Janik.  

Be Sociable, Share!


Zbawcą Air Polonii – taniej linii lotniczej, która przestała latać – ma być Ager, spółka z Warszawy. Jak twierdzi prezes firmy, Stanisław Jani, od tajemniczego amerykańskiego inwestora Ager ma dostać 15 mln euro i trzy samoloty na ratowanie Air Polonii.

Sam Ager ma kapitał w wysokości 50 tys. zł. Spółka została zarejestrowana we wrześniu 2004 r., nie ma jej w internecie ani w książce telefonicznej. Nikt o niej nie słyszał nawet w miejscu, w którym ma siedzibę.

Na ulicy Prądzyńskiego w Warszawie, gdzie według KRS znajduje się siedziba Agera, jest kilka garaży i hurtowni. Natomiast teren przy tej ulicy należy do spółki Das Technics Jacka Asińskiego. Asiński jest współwłaścicielem Agera i jego wiceprezesem.

Jak powiedział Janik dziennikarzom Gazety Wyborczej, spółka w tym miejscy realizuje swoją inwestycję biurową.

Gazeta zdobyła więcej informacji na temat prezesa Janika. Jeden z warszawskich dealerów samochodowych twierdzi, że został przez niego oszukany. Zamówił trzy luksusowe auta za prawie pół miliona złotych i nie zapłacił za nie.

Przedsiębiorca poniósł stratę, ponieważ musiał sprowadzić zamówione samochody, których nikt nie kupił. Sprawa trafiła do sądu, zajął się nią w końcu komornik. Postępowanie jednak umorzono, ponieważ okazało się, że Janik nie posiada żadnego majątku.

Tymczasem udziałowcy Air Polnii nie uważają Janika za osobę mało wiarygodną, mimo iż nadal nie wiadomo, jaki amerykański fundusz zgodził się wypłacić pieniądze na ratowanie polskiego przewoźnika.

źródło: Gazeta Wyborcza

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 372

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie