Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Lotnisko Chopina Warszawa

Spadek liczby pasażerów na Lotnisku Chopina we wrześniu

8 października 2012

894 tys. osób odprawionych zostało na Lotnisku Chopina we wrześniu 2012 r. To o 10,3 proc. mniej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.

Be Sociable, Share!


894 tys. osób odprawionych zostało na Lotnisku Chopina we wrześniu 2012 r. To o 10,3 proc. mniej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.

Oprócz liczby pasażerów zmniejszyła się także liczba operacji lotniczych. We wrześniu 2012 r. na Lotnisku Chopina lądowało i startowało o 12 proc. mniej samolotów niż rok wcześniej.

- W ubiegłym roku odnotowaliśmy najlepszy wynik września w całej historii portu. W tym roku uwarunkowania w jakich funkcjonujemy są inne. Bardzo znacząco zmniejszyły się przewozy realizowane przez tanie linie lotnicze, mniejszy jest także ruch w sektorze czarterowym. To wszystko ma wpływ na mniejszą liczbę obsługiwanych pasażerów – komentuje Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina.

Od początku 2012 r. na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało 7,6 mln pasażerów – o 5,6 proc. więcej niż w okresie styczeń-wrzesień 2011 r. Ruch na trasach krajowych wzrósł o 53,1 proc. (łącznie przewieziono w tym okresie 1,2 mln pasażerów). Liczba osób obsłużonych w lotach międzynarodowych zmniejszyła się o 0,4 proc. (6,4 mln).

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie