Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Lotnisko Chopina Warszawa

Spadek liczby pasażerów na Lotnisku Chopina w październiku

9 listopada 2012

740,6 tys. osób odprawionych zostało na Lotnisku Chopina w październiku 2012 r. To o 9,5 proc. mniej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.

Be Sociable, Share!


740,6 tys. osób odprawionych zostało na Lotnisku Chopina w październiku 2012 r. To o 9,5 proc. mniej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.

Oprócz liczby pasażerów zmniejszyła się także liczba operacji lotniczych. W październiku 2012 r. na Lotnisku Chopina lądowało i startowało o 7,9 proc. mniej samolotów niż rok wcześniej.

- Mniejszy ruch na Lotnisku Chopina jest wynikiem naszych strategicznych decyzji podjętych wiele miesięcy temu. Obecne wyniki są efektem uruchomienia lotniska w Modlinie i przekierowania tam ruchu generowanego przez tanie linie lotnicze Wizz Air. Dzięki temu mamy teraz mniejsze obciążenie terminala, co pozwala nam na obsługiwanie pasażerów w komfortowych warunkach pomimo wyłączenia części budynku do modernizacji. Biorąc pod uwagę łączną liczbę pasażerów obsłużonych na lotniskach warszawskich można śmiało stwierdzić, że ruch znacząco rośnie – komentuje Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Od początku 2012 r. na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało 8,4 mln pasażerów – o 4 proc. więcej niż w okresie styczeń-październik 2011 r. Ruch na trasach krajowych wzrósł o 48,4 proc. (łącznie przewieziono w tym okresie 1,34 mln pasażerów). Liczba osób obsłużonych w połączeniach międzynarodowych zmniejszyła się o 1,6 proc. (7,05 mln).

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie